Lista ocen Peugeot 406 Coupe (39) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 46 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Patyk
Coupe 2.2 HDi 133KM 98kW
Jako, że jest to HDI to trzseba pilnować aby tankować dobre jakościowo paliwo, bo przy złym paliwie pompa wysokiego ciśnienia może nie mieć odpowiedniego smarowania i zacznie opiłkować (elementy ruchome zaczną się ścierać) co prowadzi do uszkodzenia jej samej a jej opiłki z kolei uszkodzą wtryskiwacze i wtedy płynie się na pieniądzach. Ale to akurat w każdym dieselu tak jest
~Patryk
Coupe 2.0 16V 136KM 100kW
Zimą zostałem niemiło zaskoczony, ponieważ pod samochodem znalazłem pokaźną plamę oleju. Winowajcą była odma, która się zapchała i wyrzuciło olej przez bagnet. Także przed każdą zimą należy wyczyścić odmę aby przez przypadek nie zatrzeć silnika.
~Patryk
Coupe 2.0 16V 136KM 100kW
Szczerze mówiąc to nic. Fakt, jak będziemy zajeżdżać, to coś może odmówić posłuszeństwa, ale przy normalnym użytkowaniu i nie żałując mu na rozgrzanym oleju (jest wskaźnik od temperatury oleju) odpala i jeździ jak należy.
~Paweł Matusiak. gg 7895179
Coupe 2.0 16V 132KM 97kW
Mój egzemplarz był niestety naprawiany najtańszym kosztem chyba u praktykantów z zawodówek. Teraz mniej więcej doprowadziłem go do porządku (polecam części SKF-a) i nic się nie dzieje.
~Golden
Coupe 2.2 16V 158KM 116kW
Jak narazie brak zarowno u mnie jak i u poprzedniego wlasciciela (wg. ksiazki serwisowej, auto caly czas uzywane w Holandii). Z wiekszych rzeczy wymieniana byla chlodnica.
~Czesław
Coupe 2.2 HDi 133KM 98kW
Rozsypąło mi się koło pasowe, co spowodowało (przy próbie dojechania 5 km do serwisu) przeskoczenie rozrządu i awarię silnika. pozatym wymieniałem turbinę, sprzęgło, drążki, wachacze.
~piotr.piskozub@gmail.com
Coupe 2.0 16V 136KM 100kW
Jak do tej pory tylko pompa paliwa padła - bardziej z mojej winy niż z winy samej pompy. Wynik użytkowania instalacji gazowej - teraz już wiem i jestem mądrzejszy...
~falconn
Coupe 3.0 V6 24V 207KM 152kW
Żadnych, ale jak coś tłukło się pod silnikiem, to od razu kontrola - drążek stabilizatora i poduszka silnika / górna i tematu nie było.
~kamil gg12701539
Coupe 2.0 16V 132KM 97kW
Auto ma juz swoj przebieg. Na wiosnę padła mi uszczelka pod głowicą. Rok temu map sensor. Ważne aby przy zakupie zwracać uwagę na przebieg.

Usterki Peugeot 406

Peugeot 406 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~adam
Coupe 2.2 HDi 133KM 98kW
Czujnik turbo (nie załączała sie turbina) - długo nie wiedzieli w niby autoryzowanym serwisie jak sobie z tym poradzić. Turbina - padła przy 80 tys.
Peugeot 406 Coupe