Lista ocen Peugeot 406 Coupe (53) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ola
Coupe 2.0 16V 136KM 100kW
Skrzynia posiada plastykowe przekładki, które z czasem się wyrabiają. Mój samochód ma już prawie 11 lat, więc trochę to czuć. Trochę trzeba się naszukać jedynki i dwójki, ale nie trzeba wymieniać całej skrzyni, tylko te plastiki. Wg fachowców, troche za długa przekładnia, ale przecież to nie samochód na rajdy. ja jestem zadowolona.
~piotr.piskozub@gmail.com
Coupe 2.0 16V 136KM 100kW
Skrzynia biegów o przeciętnej precyzyjności - ewidentny brak jakiekogokolwiek sportowego zacięcia. Charakterystyka skrzyni jak dla autka w stylu "bujamy się i lansujemy na mieście". No i ta jedynka, która sluży tylko i wyłącznie do poruszenia auta z miejsca, bo nie da się na niej nawet powoli jechać...
~Patryk
Coupe 2.0 16V 136KM 100kW
Zdecydowanie za krótka do tego samochodu. Przy 140km/h na piątym biegu jest już 3900obr, prędkość maksymalną również ogranicza, ponad 220km/h, samochód chciałby dalej, ale jest już na czerwonym polu. Biegi wchodzą dobrze, ogólnie jak się dba, to problemów nie ma.
~falconn
Coupe 3.0 V6 24V 207KM 152kW
Przy Tych możliwościach Coupe brakuje 6 stego biegu - głównie trasy. W mieście nie ma gdzie włożyć 5tego biegu, choć motor jest bardzo elastyczny i na upartego można. Są tacy ,którzy z 3jki wchodzą na 5 tkę - tutaj nie ma takiej potrzeby.
~Paweł Coupe
Coupe 3.0 V6 24V 190KM 140kW
Skrzynia jest biegi w chodzą bez problemu oprócz wstecznego który czasem nie chce być posłusznym Napewno manual to lepsze rozwiązanie niż automat gdyż ten drugi wcale nie zbiera sie tak dobrze a koszt utrzymania jest o wiele większy.
~Miret
Coupe 2.2 16V 158KM 116kW
Może to wina mojego auta (a raczej moich, w citroenie c5 z tego samego roku mam tak samo) ale strasznie słabo wybiera 1 i 2, często wchodzą z gruchotem i ciężko zredukować z 3 na 2. Co do reszty, to nie mam nic złego do powiedzenia.
~Janek
Coupe 3.0 V6 24V 207KM 152kW
Gdy się juz ruszy jest ok, ale dlaczego czasem nie mogę wbić jedynki jakby tryby nie mogły na siebie wejść tylko ile sił trzeba pchać drążek zmiany biegów, dziwne ale to jedyny dość duży minus jaki zauważyłem podczas jazdy.
~pytanie@data.pl
Coupe 3.0 V6 24V 190KM 140kW
Skrzynia jest ok, gdyby nie fakt, ze jest długi skok lewarka i coś jakby blokada, która nie pozwala zmienic biegów szybciej. Troche to przeszkadza, aczkolwiek, dzieki temu skrzynia nie popsuje sie tak szybko.
~Vyoor
Coupe 3.0 V6 24V 207KM 152kW
Na trasie bardzo brakuje 6-go biegu. Poza tym, że drążek zmiany biegów jest dość długi i ma duży skok. Do pracy skrzyni nie mam zastrzeżeń. Przełożenia wchodzą lekko i precyzyjnie.

Usterki Peugeot 406

Peugeot 406 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Patryk
Coupe 2.0 16V 136KM 100kW
Przełożenia w skrzyni są bardzo przemyślanie ułożone, ale do pracy lewarka trzeba się przyzwyczaić. Jest on bardzo długi i machanie nim pozytywnie wpływa na wielkość mięśni w ręce :)
Peugeot 406 Coupe