Lista ocen Peugeot 508 I Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW 2011-2014 (17) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jarek66
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Jestem fanem skrzyń automatycznych ( nie mylić z zautomatyzowanymi)Tu producent naprawdę się postarał, bo 6-cio biegowy, tradycyjny automat przełącza biegi bardzo delikatne, powiedziałbym profesjonalnie, jak w przypadku aut klasy lux.Prędkość i precyzja zmiany biegów jest zaskakująco dobra. Obsługa w trybie manualnym bez zastrzeżeń, szybko przechodzi w tryb sportowy i powraca równie precyzyjnie w spokojna jazdę.
~Karol
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Manual 6 biegów, wolałbym automat ale nie dlatego, ze ta źle pracuje, tylko dla wygody. Po Japończykach i VW bałem się precyzji pracy skrzyni w Peugeocie ale bezpodstawnie, wszystko działa należycie. Biegi fajnie zestopniowane, przez co przy prędkościach autostradowych mamy niskie spalanie i stosunkowo cicho w aucie.
~jarek
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Sześciobiegowy automat z łopatkami przy kierownicy,funkcją manual,sport i śnieg w normalnym ustawieniu drive trochę zamula,ale gdy musimy szybko przyspieszyć można zredukować łopatką albo wcisnąć guzik "s".
~Michal
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Skrzynia manualna. Czasem zaraz po uruchomieniu bieg wsteczny nie chce wejsc (nie cisne na siłę ani nic, wszystko ma chodzić gładko, a tutaj zdarza się ze najpierw musze wrzucić 1 a dopiero później wsteczny)
~Grzegorz
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Dla mnie za wolno reaguje - mogłaby szybciej przenosić napęd. Poza tym haczy jak przerzucam na 6 bieg oraz wrzucanie wstecznego także nie zawsze zadziała - przy najbliższej wizycie w serwisie - zgłoszę to.
~michał
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Dwójka wchodzi czasami nie tak idealnie. Jeździłem dwoma 508 i obie mają tak samo, że jak szybko chcesz wrzucić dwójkę to tak przyhaczy lekko ( nie zawsze, na zimny silniku np)
~Karol
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
6 biegów. Dzięki silnikowi można szybko zmieniać biegi i np spokojnie jechać sobie na 6 biegu w zakresie prędkości 100-200 mając pod nogą cały czas zapas mocy.
~Sławek
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Nie jest źle ale do super idealnych nie należy. To samo miałem przy 407... ale zrobiłem na niej prawie 200 000 (od 60 000) bez problemu.
~mat
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Skrzynia bez większych zastrzeżeń ale (tu znów porównanie) z moich ostatnich aut (Renault Megane, Mazda 6, Toyota Corolla) najmniej precyzyjna.
~jarek
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
nic dodać nic ująć cały czas płynnie zminia biegi , nie zauważyłem żadnego dziwnego zachowania,tryb sport zima manual wszystko ok
Peugeot 508 I Sedan