Lista ocen Peugeot 508 I Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW 2011-2014 (16) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~nosurprises
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Nie jest stabilny w szybko pokonywanych zakrętach, ale problem wynika właśnie z tego że prędkości się nie czuje. Nie wiem jak inni ale ja wyczuwam na kierownicy dosyć dobrze kiedy koła tracą przyczepność , więc jest to plus. Komfort pokonywania nierówności bardzo dobry. Ogólnie niewiele gorszy układ niż tez z Passata B8, którym miałem przyjemność się poruszać.
~Tom88T
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Auto prowadzi się przyzwoicie. Podczas szybszej jazdy i dynamiczniejszym pokonywaniu zakrętów autem trochę buja na boki. Bardzo slaby tylny zawias, na poprzecznych nierównościach rzuca dupą. Korekty w geometrii zawieszenia niewiele dają.
~jarek66
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Zawieszenie jest nieco twarde, ale nie sztywne. Felgi 17 cali, to max dla tego zawieszenia na nasze warunki krajowe.Spodziewałem się trochę bardziej komfortowego tłumienia małych nierówności. Oczywiście są tego plusy, czyli precyzja na łukach.
~jarek
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
auto ma teraz 10 lat i 250 tys. na ostatnim przeglądzie wyszło ze prawy łocznik stabilizatora tył ma lekki luz, zostały wymienione oba plus tarcze i klocki tylne bo przód wymieniony w komplet w 2015 i same klock w 2018
~Sławek
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Twardy... ale nie tak przesadnie jak w Passacie. No i nie jest tak bardzo dobry w zakrętach jak samochód z wielowahaczowym zawieszeniem który miałem wcześniej- ale jest dobry. Za to dużo lepszy na "niemieckie" autostrady.
~mat
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Gdyby w Polsce były równe drogi to zawieszenie nazwałbym genialnym. Jest sztywne jak na Francuza, zakręty pokonuje się fenomenalnie ale...no właśnie, średnio lubi nierówności...Mimo wszystko stawiam najwyższą ocenę.
~Sławek
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Na początku wydawał się nieco za twardy (po przejściu z 407)... teraz już nie. Pewniejszy przy większych prędkościach. 407 chyba nieco łatwiej wchodził w ostre zakręty przy sporych prędkościach.
~Grzegorz
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Prowadzi się dobrze, chociaż czasem kierownica jest jakby za luźna innym razem chodzi ca ciężko - coś mi się nie do końca podoba. Ponad to na nierównościach albo dziurach nieprzyjemnie bije. Nie jest to fajne.
~Karol
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Tutaj odstaje od niemieckiej konkurencji. Nie wybiera nierówności tak jak passat. Na zakrętach jedzie ok ale układ kierowniczy też nie jest zbyt precyzyjny.

Usterki Peugeot 508 I

Peugeot 508 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Karol
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Bez zastrzeżeń, jadąc zgodnie z przepisami auto zachowuje się jak najbardziej poprawnie, nawet z kompletem pasażerów.
Peugeot 508 I Sedan