Lista ocen Peugeot 508 I Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW 2011-2014 (17) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mat
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Jest dobrze bo nie słychać że to diesel. Do tej pory wzorem była dla mnie Meganka ale przy Peugeocie brzmi jak stary diesel. Jedziesz i nie jesteś w stanie stwierdzić czy to diesel czy benzyna. Dźwięk podczas przyspieszania absolutnie rewelacyjny (tu udaje boxera ale już to pisałem). Minus za za podatność na szum wiatru na np. na autostradzie.
~jarek66
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
W porównaniu do wersji Active, którą testowałem na jeździe próbnej, Allure jest bardziej wytłumiona, ale to może z powodu zamontowania centralnego głośnika na desce rozdzielczej, który jest odpowiednio wygłuszony, a nie jest mały. Deska rozdzielcza jest z miękkiego tworzywa, a w dobie oszczędzania u konkurentów to duży plus.
~nosurprises
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Przy 160 km/h słychać już opływ powietrza. Żona mówi, że jest głośny ale wcześniej nie osiągała takich prędkości a teraz przychodzi jej to łatwo więc nagle się jej robi głośno :) Silnik jest cichy jak się go traktuje delikatnie. Gdy skorzystamy z pełnej mocy miło buczy podczas przyspieszania.
~Sławek
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Jest dobrze. Przy dużych prędkościach powiedzmy tak od 155 słychać szum powietrza- trochę na początku razi... ale nie narasta przy 185 jest podobnie. W Passacie jest podobnie może ciutkę ciszej ale silnik głośniejszy i głośniej na mniejszych prędkościach.
~Grzegorz
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Myślałem, że będzie doskonale. Jak się jedzie do 100/h - doskonale, powyżej radio trzeba mocniej pogłośnić, powyżej 130/h słychać "prędkość". W volvo było cicho do 200/h. Trochę się czuję zawiedziony, 15 lat temu w 406 wydaje mi się, że było ciszej.
~Karol
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Bardzo dobrze. Co ciekawe znajomy ma kombi i jest zdecydowanie gorzej z tyłu. W sedanie zdecydowanie mniej hałasów dociera z tylnej osi.
~Karol
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
W porównaniu do Hondy i Mazdy wypada lepiej, ale VW w mojej ocenie lepiej wyciszał hałas związany z wiatrem. Silnik lepiej wyciszony w Peugeot niż w VW.
~Sławek
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Przy wietrze słychać szum już przy 130 km. Szum jednak nie rośnie specjalnie do 200 (więcej raczej nie jeżdżę) Przy małym wietrze szum nie przeszkadza.
~bem
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
ale tylko w zimie, w lecie kompresor klimatyzacji chodzi jak stara lodówka, na biegu jałowym głośniej od silnika, w 407 tak nie było ...

Usterki Peugeot 508 I

Peugeot 508 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Tom88T
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Do 130 km/h jest w porządku. Powyżej tych prędkości słychać szum powietrza. Mogłoby być lepiej, ale nie ma tragedii.
Peugeot 508 I Sedan