Lista ocen Peugeot 508 I SW (64) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~peugeot508SW
SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Peugeot nie jest miękki ani twardy - jest optymalny. Zawieszenie też do 205 tys km wytrzymało bez wymian. Na 205 tys wymienione łączniki, stablilizatory, itp rzeczy. Tylne amortyzatory wymienione na 260 tys - stwierdziłem, że już czas - niskie wyniki na OSKP. Poza tym ok.
~Arczi
SW 1.6 HDi FAP 112KM 82kW
Porażka!!!. Bardzo głośne, twarde ze słabym tłumieniem nierówności. Kompletnie nie nadające się na stan polskich dróg. Samochód stworzony na autostrady równe jak stół. Bardzo nieprzyjemne pokonywanie poprzecznych przeszkód, typu muldy!
~Peter
SW 1.6 THP 156KM 115kW
Prowadzenie w zakrętach moim zdaniem gorsze niż w poprzedniku (wielowahacz dostępny jedynie w wersji GT...), do tego samochód jest bardzo podatny na podmuchy wiatru bocznego. Ogromna średnica zawracania, w związku z czym manewrowanie to istna katorga.
~piotrkolodziejczyk74
SW 1.6 THP 156KM 115kW
bdb. Uwaga - bardziej twardy niż 407. Zero francuskiej miękkości znanej z 307 czy 407. Trochę jak Passat. Za to lepiej się prowadzi. Przy 160 km/h a nawet 180 km/h pełna kontrola, nie pływa. Jest trochę nadsterowny, ale w porównaniu do 407 na prawdę trochę
~adam
SW 1.6 THP 156KM 115kW
Ja jeżdżę na 17. Układ jest sztywny. Ale także komfortowy. Dobrze trzyma się drogi Czuć co dzieje się z kołami. Jest przewidywalny i łatwy do wyczucia. Ostatnio jeździłem paskiem B7 i jakoś tak było bez wyrazu. Ale to chyba pod każdym względem.
~Kris
SW 2.2 HDi FAP 204KM 150kW
Dobrze sie prowadzi. Wersja GT ma inne zawieszenie przednie od pozostalych wersji silnikowych 508. Z przodu jest wielowachacz a nie Macperson. Zawieszenie wydaje sie dość twarde ale do tej mocy adekwatne. Bardzo duze tarcze hamulcowe.
~Wojtek Katowice
SW 1.6 THP 156KM 115kW
W kombi ciut głośniejsze. Sztywne, świetnie trzymające się drogi w zakręcie, pełen szacun. Maleńki minus za skrętność, mogło być ciut lepiej, ale to przez przedni napęd chyba. Generalnie - sprężyste, bardzo dobre.
~Wojstar
SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Komfortowo, ale bez \"kołysanki\". W zakrętach zaskakująco pewnie (zwłaszcza że wcześniej jeździłem Focusem w różnych wersjach przez kilka lat). Nic nie stuka, nie puka i nie trzeszczy, a na naszych cudnych drogach o to nietrudno.
~Anselmo
SW 1.6 THP 156KM 115kW
nie jest źle, samochód sztywno zestrojony, jak na francuza, to można napisać, że super sztywny :). Fajnie się prowadzi, ale ten samochód głównie przeznaczony jest na autostrady i drogi szybkiego ruchu - jedzie jak po szynach.

Usterki Peugeot 508 I

Peugeot 508 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Jarek
SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Tu akurat w mondeo było jednak trochę lepiej. Samochód jest bardzo sztywny, jak dla mnie chyba za bardzo, po francuzie spodziewałem się wyższego komfortu, jednak prowadzenie bardzo pewne.
Peugeot 508 I SW