Lista ocen Peugeot 508 I SW 1.6 THP 156KM 115kW 2011-2014 (12) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ml
SW 1.6 THP 156KM 115kW
Moje poprzednie Mondeo miało trochę lepszy układ jezdny. Na początku miałem trochę obaw przez szybszym wchodzeniu w zakręty, ale już się przyzwyczaiłem. Samochód jest bardzo sztywny co w połączeniu z dużą kierownicą wymaga pewnego przyzwyczajenia. Układ kierowniczy poprawny. Przy większych nierównościach przenoszone są drgania do kabiny (felgi 17") ale w ogólnym podsumowaniu samochód bardzo komfortowy (dużo lepszy niż Mondeo).
~Piter
SW 1.6 THP 156KM 115kW
Uważam, że jest źle. Bezsensownie twardo. Na połatanych drogach lub kostce to koszmar - samochód potrafi wpadać w rezonans i telepie jak wóz drabiniasty. Twardość nie przekłada sie na pewność pokonywania zakrętów szczególnie na mokrym. W Fordzie czułem się po prostu pewniej i bardziej komfortowo. Na gładkim asfalcie lub niemieckim autobahnie super. Podróże z predkością rzędu 160 km/h to w zasadzie przyjemność.
~Kenji
SW 1.6 THP 156KM 115kW
Nastawy są dość sztywne jeśli chodzi o codzienną jazdę po nawierzchniach o niezbyt dobrej jakości (czuć to szczególnie na bruku),"niedoskonałość" tą niwelują w niewielkim stopniu koła 16";poza tym w zakrętach prowadzi się pewnie,nie wyczuwa się żadnego nurkowania przy hamowaniu (może to masa auta-w dieslach z automatem jest parę kilo więcej w okolicy przedniej osi);
~Peter
SW 1.6 THP 156KM 115kW
Prowadzenie w zakrętach moim zdaniem gorsze niż w poprzedniku (wielowahacz dostępny jedynie w wersji GT...), do tego samochód jest bardzo podatny na podmuchy wiatru bocznego. Ogromna średnica zawracania, w związku z czym manewrowanie to istna katorga.
~piotrkolodziejczyk74
SW 1.6 THP 156KM 115kW
bdb. Uwaga - bardziej twardy niż 407. Zero francuskiej miękkości znanej z 307 czy 407. Trochę jak Passat. Za to lepiej się prowadzi. Przy 160 km/h a nawet 180 km/h pełna kontrola, nie pływa. Jest trochę nadsterowny, ale w porównaniu do 407 na prawdę trochę
~adam
SW 1.6 THP 156KM 115kW
Ja jeżdżę na 17. Układ jest sztywny. Ale także komfortowy. Dobrze trzyma się drogi Czuć co dzieje się z kołami. Jest przewidywalny i łatwy do wyczucia. Ostatnio jeździłem paskiem B7 i jakoś tak było bez wyrazu. Ale to chyba pod każdym względem.
~Wojtek Katowice
SW 1.6 THP 156KM 115kW
W kombi ciut głośniejsze. Sztywne, świetnie trzymające się drogi w zakręcie, pełen szacun. Maleńki minus za skrętność, mogło być ciut lepiej, ale to przez przedni napęd chyba. Generalnie - sprężyste, bardzo dobre.
~Anselmo
SW 1.6 THP 156KM 115kW
nie jest źle, samochód sztywno zestrojony, jak na francuza, to można napisać, że super sztywny :). Fajnie się prowadzi, ale ten samochód głównie przeznaczony jest na autostrady i drogi szybkiego ruchu - jedzie jak po szynach.
~olo
SW 1.6 THP 156KM 115kW
Sprężyście zestrojone zawieszenie, dobry komfort resorowania. Nie jest to poziom Forda Mondeo (Ford jest bardziej zwinny) ale nie ustępuje mu wiele.

Usterki Peugeot 508 I

Peugeot 508 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Sebastian
SW 1.6 THP 156KM 115kW
Dobrze się trzyma na drodze, przyjemnie prowadzi i pewność na miejscu. Nie ma charakteru do wyprzedzania i ciasnych zakrętów.
Peugeot 508 I SW