Lista ocen Renault Captur I (47) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~JaceK
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Trochę na wyrost bo jeździłem tylko wiosną ale doskonale. Tutaj obiecane wyjaśnienie z "Całokształtu" punkt "C". Zadziwił mnie ten model bo jako jedyny z poprzednich 6 marek ma to coś! Dokładnie to - w temperaturze 21 -22 stopnie ( w jeździe w słońcu)DAJE RADĘ BEZ KLIMY - tak jakby była włączona. Być może to efekt silniczka i szyb atermicznych. W Suzuki GV 2.4 benzyna jest też nieźle ale nie ma tego efektu - może gary...
~Michał Moś
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Przede wszystkim fajne jest, że w końcu mam auto, w którym klimatyzacja nie śmierdzi jak jest gorąco. Tylko cholera jedna mnie wystraszyła, bo nie wiedziałem, że skraplacz ma wylot na zewnątrz i...myślałem, że kuna mi przegryzła hamulec. Ale w aucie jest świeżo, przyjemnie. To chyba najważniejsze.
~andy32_pl
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Dmucha, zimnym i ciepłym jak przystało na klimę automatyczną. Zauważyłem tendencję do parowania szyb. Wystarczy wtedy włączyć funkcję osuszania szyb (ta działa błyskawicznie). Nieco dziwi połączenie ogrzewania lusterek z odmrażaniem tylnej szyby. W Mercedesie działało to automatycznie.
~Wiktor
Crossover 1.2 TCe EDC 120KM 88kW
Z racji średnich gabarytów auta, Captur dość szybko nagrzewa się wewnątrz. System szybkiego rozmrażania radzi sobie dość dobrze. Mogało być lepsza rozmieszczenie nawiewów na przednią szybę. Po około 15 minutach jazdy z 3 osobami dopiero znikają zaparowania po bokach szyby.
~Wincent
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Przy włączonej klimatyzacji dość szybko usuwa zaparowane szyby - na tylne boczne trzeba trochę poczekać ale chyba to normalne. Może nawiewy na przednią szybę mogłyby być na całą jej szerokość gdym musiał się czegoś czepnąć. Ale ogólnie jest OK
~MORSZCZACHA
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Niestety cicho działający wentylator na 1 biegu nie daje wystarczającego przepływu powietrza. W zimie nagrzanie środka trwa wieczność. By to przyspieszyć należy trzymać auto na wysokich obrotach , a tu pojawia się problem dużego zużycia paliwa.
~Zegarmistrz
Crossover Facelifting 1.2 Energy TCe 120KM 88kW
Bardzo szybko nagrzewające się wnętrze. Klimatyzacja ok - ale nie było okazji sprawdzić przy upale. Wentylacja OK - usuwanie zaparowania z szyb błyskawiczne. Auto ma podgrzewane fotele - przydatny dodatek w tą przydługą zimę.
~Alek
Crossover 1.2 TCe EDC 120KM 88kW
Wszystko super. Auto w deszczowe dni a włączoną automatyczną klimatyzacją po upływie kilku sekund nie zostawia zaparowanych szyb. Zimą jak to benzyna nagrzewa się szybko i po kilku minutach w aucie jest ciepło. Ogólnie jest OK
~damiano2509
Crossover 1.2 TCe EDC 120KM 88kW
Działa dobrze, pod warunkiem, że jest włączona klimatyzacja i samochód nie pracuje w trybie eco. Czasami zdarzają się problemy z odparowaniem przedniej szyby - pomaga wtedy opcja maksymalnego nawiewu właśnie na przednią szybę.
~Andrzej
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Silnik benzynowy sprawia, że auto nagrzewa się szybko a klimatyzacja (w mojej wersji manulana) spełnia swoją rolę w upalne, jak i usuwając zaparowane szyby. Ogólnie bardzo dobra przy uwadze na dbałość o czystość filtra powietrza.