Lista ocen Renault Clio I 1.4 75KM 55kW 1990-1995 (30) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mechanik
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Mam automat, uzupełniam olej i zawsze filtr fabryczny, co dwa lata. wymiana w serwisie Renault ponieważ u mnie nie ma miarki do sprawdzenia poziomu.skrzynka chodzi super.l epszej jeszcze nie miałem, ale nie szpanuję po krawężnikach, nie szarpie podczas jazdy.bardzo sprawnie przełacza biegi stosuję olej Mobil do automatów wg ksiązki serwuisowej. Powoduje to ten luksus że zawsze mógłbym sam dolać.filtr koszt 290 zł.olej z wymianą co 2 lata 540zł.
~porsche911
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Przelozenia sa jak dla mnie zdecydowanie za dlugie. Preferuje krotsze przelozenia, no i precyzja dzialania skrzyni tez pozostawia troche do zyczenia. Sportowych doznan nie zapewnia, lecz do codziennego uzytku jest calkiem ok.
~rafaldumanowski01@wp.pl
Hatchback 1.4 75KM 55kW
jak na ten wiek skrzynia jest w porządku. Biegi wbija się łatwo, niema problemu z \"trafieniem\" w odpowiedni, czasem tylko wsteczny zgrzyta... czasem też na zimnym silniku cięzko wchodzi jedynka
~krzysztof
Hatchback 1.4 75KM 55kW
na 1 do 45km/h na 2 do 100km/h na 3 do 135km/h pierwsze 3 biegi sprawiają że autko te to poprostu rakieta niestety szybsze prędkości wymagają troche czasu V max 190km/h
~Siwy19GNIEZNO
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Mam już drugie Clio pierwszej generacji i ten sam występuje problem z 2 biegiem (wydaje sie że jakby nie do końca wysprzeglało z 1) a tak ogólnie to spoko.
~Szczypek
Hatchback 1.4 75KM 55kW
tutaj nie mam zarzutów, płynnie wszystko chodziło i nie była ani za długa ani za krótka.
~lomak
Hatchback 1.4 75KM 55kW
O skrzynie nalezy dbać, szarpiąc biegami szybko można ją uszkodzić. osobiście nie mam z nia problemów.
~PITER-URS
Hatchback 1.4 75KM 55kW
DRUGA TAMTA PRZY 140000 ZACZEŁA WYĆ NA 3 I 2 BIEGU. ZA URZYWANĄ DAŁEM 450ZŁ.NA RAZIE DOBRZE
~ jacur@wp.pl
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Całkiem przyzwoicie wchodzą poszczególne biegi za wyjątkiem jedynki, z której wrzuceniem czasami są problemy.
~cysio80@poczta.onet.pl
Hatchback 1.4 75KM 55kW
wbrew pozorom wporzo, daje rade przy szybkiej zmianie bez puszczania gazu