Lista ocen Renault Clio II Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW 1999-2010 (167) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 245 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Fretek
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Niestety auto zawodne, masa usterek, zarówno poważnych ja i drobnych. Oto najpoważniejsze 1.Komputer silnika padł 2.Cewki zapłonowe 3. Pompa wody z rozrządem 4. Zawieszenie (całe) 5. ABS się rozsypał
~szwagier
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Oprócz wymiany rozrządu nie robiłem nic z silnikiem. Rozrusznik i alternator Mitsubishi chyba przeżyje to auto. Siadły oba łożyska kół tylnych - tanie od 40 zł, za fabryczne około 120 zł (SKF, SNR).
~pn
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Nie licząc wymiany końcówek drążków, wahachaczy i rozrządu to trzeba było wymienić przepustnicę i przepalił się łącznik przy katalizatorze (połączony na stałe z katalizatorem, nowy orginalny za ponad 3000 zł).
~rafalcl@wp.pl
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Jedna poważniejsza awaria: skorodowany przewód prowadzący do czujnika ciśnienia w kolektorze. Skutkowało to utratą mocy silnika. Poważna o tyle, że 2 różne ASO miały problem z jej zdiagnozowaniem.
~Af
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Mam to auto od nowości - nie wymieniałem niczego poważnego - poza typowymi eksploatacyjnymi rzeczami (chodż i tu np wydech jest od nowości i jeszcze OK) z drobiazgów - jeden kluczyk nie działa - immobilaizer.
~Jarek
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Jedyna dokonana naprawa to wymiana czujnika pedalu przyspieszenia spory koszt ale wymiana nastapila na terenie GB wiec wszystko jasne. Serwis naprawil w 2 dni. Poza tym bezawaryjny. Tylko wymiany oleju
~NeverN
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Poprzedni właściciel podobno nic z nim nie robił oprócz przeglądów serwisiwych. jedyne co zrobiłm to wymieniłem czujnik temp. zewnętrznej bo przesadzał o jakieś 40stC ;).
~Witko
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Poważną usterką jest SERWIS RENAULT. Fatalny. niekompetentny, koszmarnie drogi, porażka. Mi jak dotąd nic nie siadło...więc planuje dokulać do 140-150 tysięcy
~grono1966
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Bardzo poważnych usterek brak. Przez 10 lat jazdy, wydałem na naprawy ok. 2000 zł (nie liczę klocków kamulcowych, rozrządu i przegladów co 30 tys. km)
~wojtek
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
przez 20tkm nie zdażyła się ani jedna, z wyjątkiem podpartego zaworu. Silnik przeszedł w tryb awaryjny i nagle zaczął pracować na 2 cylindrach.
Renault Clio II Hatchback