Lista ocen Renault Clio II (507) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 620 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysiu
Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW
nie wiem czy mój egzemplarz jest wyjątkiem ale w trakcie deszczu cztery osoby na pokładzie nie musze włączać klimy bo mi szyby nie parują nawiew na 2 pozycje i parowanie szyb jest ci obce , jak na auto tej klasy po raz pierwszy od 20 lat mnie zatkało ,pare klas wyższy Seat Toledo II na klimatroniku mojego ojca ma z tym problem a te małe autko nie:)
~Marcin >>
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Ogrzewanie oceniam na 4 gwiazdki zawsze mogło być lepsze , latem podstawa to oczywiście klima jak w większości autu lepiej żeby była mamy wtedy powiew chłodu w deszczowe dni zbiera parę ze szyb a w tym aucie szyby się szybko parują więc klima jest potrzebna chyba że ktoś lubi przecierać co chwila szyby szmatką.
~waldi
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Kabina auta jest bardzo szczelna. Ma to swoje plusy: jazda miejska w lecie z klimatyzacją (duża jej skuteczniść); bardzo dobrze izoluje wnikanie nieprzyjemnych zapachów z zewnątrz. Wady: przy jeździe kilku osób z zamkniętymi szybami bez włączonego nawiewu powoduje bardzo szybkieroszenie szyb (szczególnie w dni deszczowe, zimne).
~Rob.
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Raczej długo się nagrzewa, przynajmniej w porównaniu do cc 1.1. Przy temperaturach około 0 stopni tak ze 3km trzeba przejechać ,żeby było cieplej .Oczywiście w mieście szybciej się nagrzewa. Przy temperaturach około -10 stopni ,to już lepiej częściowo chłodnicę zakryć.
~Ursus
Hatchback 1.2 60KM 44kW
Nie mam niestety u siebie klimatyzacji, ale w silniku 1.2 to byłoby dla niego i tak moim zdaniem zbyt duże obciążenie. Ogrzewanie działa bardzo sprawnie, nie trzeba długo czekać aż się wnętrze nagrzeje. Jeszcze nie było takich temperatur, żebym musiał na maksa ustawiać.
~Konrad
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Szyby parują, jak zimą wsiądzie 3-4 osoby, to nadmuch chodzi na max i ledwo daje radę z przednią szybą. Ogrzewanie tylnej się rozsypało, nie naprawiam. Ogrzewanie działa chyba ok, tzn szybko robi się ciepło, ale wentylacja gorzej. Jedna ze słabszych stron tego samochodu.
~mahattma_gandhi
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Wsyzstko dziala dobrze, ale dmuchawa na maxa, to nie to co ja uwazam za max. auto potrzebuje 5-10 minut zeby nagrzac atmosfere wewnatrz, to duzo biorac pod uwage mrozy. Naszczescie ja uzytkuje autko na wyspach brytyjskich wiec nie jest zle ( tu nie ma mrozow :) )
~Adrian
Storia 1.2 58KM 43kW
Nawiewy są tylko z przodu co nie jest najlepsze. W sezonie jesienno-zimowym Zaparowane szyby z tyłu to norma. Klimatyzacja działa bardzo dobrze. Ogrzewanie także ale wiadomo najlepiej autko odpalić na 10 minut przed jazdą przynajmniej.
~fazu123
Hatchback 1.4 75KM 55kW
jak jest sprawne to działa fajnie hehe, wymiana termostatu już 2x, nigdy nie leje wody, zawsze płyn do chłodnic, z musu już wodę destylowaną, bardzo delikatne kratki wentylacyjne, nie radze tam zamieszczać zapachów samochodowych źle się to kończy...
~fik
Hatchback 1.2 60KM 44kW
szybko grzeje i nawet dobrze grzeje, brak parowania szyb. Największy mankament - brak zamknięcia obiegu z jednoczesnym działaniem wentylatora - jedzie przed Tobą dymiący pojazd, a Ty wszystko musisz wdychać - za to zdecydowanie obcinam ocenę z 4 na 3.