Lista ocen Renault Clio IV Hatchback 5d 1.2 16V 75KM 55kW 2012-2015 (20) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pelek
Hatchback 5d 1.2 16V 75KM 55kW
Przy 30 000 km skrzynia zaczeła charczeć przy zmianie z jedynki na dwójkę, auto eksploatowane w mieście, miasto Kraków, ciągłe korki, ale kupiłem ten samochód z myślą o mieście , do tego został chyba stworzony, bedzie wymiana w ASO na gwarancji skrzyni i sprzęgła, bo sprzęgło też ledwo żyje, dodam ze Punto które posiadam rocznik 2013 ma przejechane 49 000 i nic się nie dzieje.Punto jeździ żona, która nie przejmuje sie dziurami i tym jak sie...
~Paweł
Hatchback 5d 1.2 16V 75KM 55kW
skrzynia biegów zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. jedyny mankament to to ze samochód każe nam zmieniac biegi bardzo wczesnie ( piątka nawet przy predkosci 54 km/h przy niewielkim obciażeniu ) na poczatku byłem tym nieco zaskoczony. przy stosowaniu sie do wskazan komputera jazda jest naprawde mało dynamiczna. (za to byc może ekologiczna)
~rheed
Hatchback 5d 1.2 16V 75KM 55kW
Do skrzyni biegow nie mam zastrzezen. Nie mielem tez jak dotad zadnych problemow ze zmienianiem biegow. W moim sachodzie jadac na czwartym biegu odczuwam drgania drazka zmiany biegow. Nie wiem czy to tylko w moim aucie czy w innych tez. Powazna wada to wg mnie brak szostego biegu.
~Janusz Bąk
Hatchback 5d 1.2 16V 75KM 55kW
Skrzynia biegów fatalna, biegi przy wchodzeniu stukają pukają, wchodzą kompletnie nie precyzyjnie. Przy puszczaniu gazu nie ważne przy jakiej prędkości samochód szarpie zupełnie jak w Seicento!
~Marcin
Hatchback 5d 1.2 16V 75KM 55kW
Żadnych problemów, żadnego haczenia (co w innych się zdarzało). Na autostradzie przydałby się 6 bieg (przy 130 km/h 4000 obrotów) ale w tak słabym silniku chyba nigdy takiej skrzyni nie będzie w ofercie
~Baon
Hatchback 5d 1.2 16V 75KM 55kW
Biegi wchodzą dobrze. Może przyzwyczajenia z diesla dają wrażenie o trochę wysokich obrotach przy zmianie kolejnego biegu (nie patrząc na asystenta).
~krzychoos
Hatchback 5d 1.2 16V 75KM 55kW
Biegi są za krótkie. Jeżdżąc w mieście koło 60 km/h trzeba wrzucać już 5 bieg. 4-ka jest zdecydowanie za krótka.
~Baon
Hatchback 5d 1.2 16V 75KM 55kW
Dla mnie bez zastrzeżeń, żona która użytkuje auto na codzień też nie narzeka.
~Ania
Hatchback 5d 1.2 16V 75KM 55kW
Ewidentnie brakuje 6-go biegu. Silnik mnie by się \"męczył\". Poza tym bez zarzutu.
~Paweł
Hatchback 5d 1.2 16V 75KM 55kW
Biegi wchodzą ładnie, nie ma z nimi żadnych problemów.
Renault Clio IV Hatchback 5d