Ocena kierowcy - Renault Clio IV Hatchback 5d

picollo21@poczta.onet.pl, 9 lat temu
Silnik TCe 90KM 66kW
Rok produkcji 2014
Renault Clio IV Hatchback 5d TCe 90KM 66kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : Turbinka robi robotę, nikt mi nie wierzy że to 898 ccm. Myślę że tce 120 to pełne spełnienie.
Auto w wersji Techno Feel prezentuje się rewelacyjnie, czarny, pakiet chrom, 16'' alufelgi, przyciemniane szyby. Słyszałem wiele opinii od znajomych że "mam bardzo ładne auto" :-) Szczegóły opiszę poniżej.
Silnik po rozgrzaniu nie wibruje tylko miło burczy, odgłos przy przyspieszaniu nie budzi negatywnych odczuć, wręcz przeciwnie ( V6 ? ). Odpala, działa, 2 lub 3 razy musiał dłużej zakręcić do odpalenia (taka uwaga jakościowca z branży). Przednia maska na siłownikach - to spotyka się w drogich autach.
Biegi wbijane są pewnie nie płynnie, choć dla mnie wzór skrzyni to Skoda.
Cisza, dobre wytłumienie, no ale to nowe auto (80% trasy to autostrady).
Słabo do tyłu ale mam kamerę cofania + czujniki. Jeszcze w nic nie "przywaliłem"
Proszę o numer telefonu do inżyniera który zaprojektował regulację pochylenia fotela z zamontowanym podłokietnikiem. Kto ma ten wie... Takich błędów nie popełnia się w 2014 roku! (dla niewtajemniczonych - regulacja jest po wewnętrznej stronie fotela czyli przy tunelu środkowym gdzie zamontowany jest podłokietnik - regulacja to ekwilibrystyka!)
Klima manualna - nie narzekam, nie lubię klimy automatycznej.
Jeśli chodzi o przestrzeń z przodu jest ok, z tyłu miejsce dla dziecka - ale to auto miejskie i tak w dużym rozmiarze ponad 4 metry. Jestem niska osobą 168 cm i dla mnie w sam raz.
Podróżuje na autostradzie z prędkością 130 km i nie narzekam. Komora silnika ma tekstylne wyciszenie.
Na razie wydaję tylko na paliwo.
Uważam że za tą cenę nie dostaniemy niczego lepszego. Auto za 51 tys i ma wyposażenie: klima, 4x elekt. szyby, kamera cofania z czujnikami, alu, chrom pakiet, podłokietnik, przyciemniane szyby, asystent podjazdu pod górę, tempomat, navi + blue, karta hands free. Próbowałem tak skonfigurować Polo - wyszło coś koło 70 tys. Tworzywo na boczkach drzwi mogłoby być bardziej miękkie, choć małe wstawki z miękkiego materiału gdzie opieramy łokieć są bardzo trafne.
To nie usterka, ale co jakiś czas słyszę takie "chrobotanie" podczas odpalania silnika, nie wiem co to jest, może koło zębate rozrusznika nie powraca po uruchomieniu silnika - zgłoszę w serwisie przy najbliższej wizycie. Lewe lusterko lekko drga przy wyższych prędkościach, prawe nieruchome - zgłoszę w serwisie przy najbliższej wizycie.
Odpala i jedzie tam gdzie chcę!

Pb - zużycie paliwa dla silnika TCe 90KM 66kW [l/100km]

5,2