Lista ocen Renault Grand Scenic II Grand Scenic (59) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kris
Grand Scenic 1.5 dCi FAP 110KM 81kW
skrzynia pracuje bardzo lekko, żadnego haczenia biegów, przełożenia dość krótkie, ale bez przesady. Oczywiście nie ma porównania BMW gdzie na 3 biegu brałem wolno garby i potem można do 100 się rozpędzić bez zmiany biegu
~Fredek
Grand Scenic 1.5 dCi 105KM 77kW
Chodzi wyśmienicie. Patent z podciąganym do góry piercieniem przy wrzucaniu wstecznego jest wygodniejszy niż wciskanie biegu w podłogę. Od 60-65 km/h jeżdżę praktycznie wyłącznie na szóstce, która moim zdaniem jest tu niezbędna.
~Michał
Grand Scenic 1.9 dCi FAP 130KM 96kW
Nie mam nic jej do zarzucenia. Bardzo płynnie wchodzą biegi. Bardzo dobrze i płynnie jedzie się na 6 biegu przy 70-100km/h-bez gwałtownych hamowań i przyspieszeń na prawdę spalane jest w granicach 5.4 l/100km. :)
~kamp
Grand Scenic 1.6 dCi S&S eco2 130KM 96kW
ogólnie wszystko w porzadku, trochę nisko próg prędkosci dla redukcji na 1. jeśli jeździsz w korku i musisz przychamować, następnie ruszyc, to żeby wbić 1 musisz mieć około 7km/h. 6 biegów
~Gelo
Grand Scenic 2.0 dCi 160KM 118kW
Skrzynia ma dobrze dobrane przełożenia, aczkolwiek lewarek mógłby pracować trochę precyzyjniej. Pod tym względem są lepsze auta w tej "klasie". Zanim kupiłem, próbowałem też inne mikrovany.
~gutowski dariusz
Grand Scenic 1.5 dCi FAP 110KM 81kW
automat po roku awaria naprawa gwarancyjna ale gdyby nie to niestety drogo by mnie to kosztowało chociaż serwis zdziwiony, poniewaz miała być niezawodna dwu sprzęgłowa 6 biegowa ale się zepsuła na razie jeżdżę
~Norbert
Grand Scenic 1.4 TCe 16v 130KM 96kW
Skrzynia biegów pracuje bez zarzutu. Auto ma niewielki przebieg, ale biegi wchodzą bardzo miękko i bez zgrzytów. Czasami jedynka zahaczy jak się szybko zmieni, ale mnie osobiście to nie przeszkadza.
~Marco
Grand Scenic 2.0 dCi 160KM 118kW
Trochę długi lewarek z równie długim skokiem, wymagał przyzwyczajenia. Ale ogólnie mechanizm jest precyzyjny. Wg. mnie długość przełożeń jest dobrana odpowiednio.
~Sławek
Grand Scenic 1.6 dCi S&S eco2 130KM 96kW
Francuska skrzynia - kwestia przyzwyczajenia - Precyzyjna Jeździłem VW Caravelle, AUDI 80 A6, Mercedes 190, Toyota Corollą, Peugot 406 porównywalne wrażenia.
~vsebaka
Grand Scenic 1.4 TCe 16v 130KM 96kW
Skrzynia jest bardzo toporna i na początku zanim przywykniecie stwarza problemy - zwłaszcza z 1 biegiem, potem jest o wiele wygodniejsza
Renault Grand Scenic II Grand Scenic