Lista ocen Renault Laguna I Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW 1997-2000 (18) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Th_omas@wp.pl
Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW
Ceny Reno? tanie - przykład - kpl rozrządu - ok 450 zł, końcówki drążków 20 zł sztuka!!!(pompa wody napędzana klinowym) - spalanie - różnie (trasa polska-chorwacja-polska ok 3000km, pięć osób na pokładzie i bagażnik po dach, góry, klima non stop spalanie średnie 4.8, miasto zimą na odcinkach do 10km - 8.5), ogólnie jest dobrze - ceny zamienników tanie i duży wybór
~jacek64
Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW
Do diesla trzeba się przyzwyczaić i umieć jeździć.Poprzednie moje auto to benzyniak 1,7 i jak na złość :-) im mocniej kręciłem obrotami tym mniej palił.A tu klops.Zanim załapałem odpowiednią technikę jazdy sporo wody w Wiśle upłynęło :).Teraz ? Co więcej trzeba? Kombi,5 osób,1500kg masy własnej, patrzę na kilometry i wskaźnik paliwa a tutaj 950 km i rezerwa się nie pali.
~DJLaGuna
Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW
Średnie spalanie waha się między 6.3 a 6.8 jeżdżąc ekonomicznie ale jednocześnie dynamicznie, w trasie 4.5 ekonomicznie, 5.5 normalnie i bliżej 6 litrów przy prędkościach 120+. Jazda w mieście do 9 litrów w zimie w korkach na krótkich dystansach. Wszystkie wartości jakie podałem to wyniki bez klimatyzacji.
~Wieszak_2007
Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW
5,5 w cylku mieszanym, zasięg na jednym baku to ok. 1000 km bez specjalnego oszczędzania, ja byłem raz bliski przejechania 1200 km (chyba 1187) na jednym tankowaniu. Normalne koszty części eksploatacyjnych, rozrząd nie należy do tanich.
~Kotem
Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW
W mieście mogło by być mniej, ale nie jest źle. Wiecznie padają łączniki stabilizatorów to jest zmora. No i jak to we francuzach pierdoły się sypią to się uchwyt od maski połamie, to nawiewy dziwnie pierdzą, takie autko dla majsterkowicza.
~SFrog
Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW
Wiru w baku nie robi,ale klima dopomina się o swoją działke +1, nawet do +1,5 litra. Spalanie chwilowe przy włączonej klimie lekko dochodzi do 20 litrów-wcale nie trzeba mocno dusić.Bez klimy chwilowe dochodzi w podobnej sytuacji do 16.
~Michał
Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW
Ceny części raczej niskie, dużo zamienników dostepnych, spalanie to bajka. W cyklu mieszanym chocbym nie wiem jak go krecil zamyka sie w 6 l ON. W Niemczech na autostradzie z równą predkoscia 120/130km/h nawet 5.5 l ropy.
~TomekR
Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW
paliwo 9/10, części 9/10, serwis 10/10 - wiele rzeczy można zrobić samemu bez kosztów (brak zbędnej elektroniki i dość dobry dostęp do wielu podzespołów)
~Wieszak_2007
Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW
Spalanie 5,1 do 6,5. Wszystko w mieszanym. Jak na tak duże auto - wynik świetny. Ceny części eksploatacyjnych - tanie, trochę droższe od Opla.
~Patryk Mazury Bartoszyce/ Mazowsze Ząbki
Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW
1.9dti fajny silniczek ale zeby troszke wiecej koni a buda swoje wazy wiec jest co pociagnac ale tak to fajnie
Renault Laguna I Kombi