Lista ocen Renault Laguna I Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW 1997-2000 (18) - Silnik

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wieszak_2007
Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW
Elastyczność dość dobra, kultura pracy pozostawia wiele do życzenia - głośny warkot znośny do 130 km/h, potem już po porostu wielki hałas. Silnik produkuje sporo mocy i jest bardzo oszczędny. MOC i SPALANIE - wielka zaleta. Minus - hałas. Często wstawienie rury zamiast katalizatora podnosi poziom hałasu. Ja mam wstawiony zastępnik katalizatora i jest troszkę ciszej.
~TomekR
Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW
Silnik pracuje bardzo dobrze zarówno latem jak i zimą mimo tego, że auto nie jest garażowane. Nawet przy mrozach -23* bardzo chętnie odpalał. Żadnych wycieków, nagłych spadków mocy, dymienia (klasycznie trzeba po prostu czasem przepalić). Szykuję się do wymiany turbiny ale przy takim wieku i przebiegu to nie powód do narzekania.
~jacek64
Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW
Pracuje cicho (jak na diesla).Wersja DTI mniej awaryjna od DCI ale to każdy model samochodu tak ma że w starszym nie ma się co zepsuć.Turbosprężarka ? To nie jest auto sportowe i należy pamiętać że po długiej trasie z mocniejszym \"kręceniem\" silnika należy dać mu odpocząć na wolnych obrotach a wszystko będzie ok.
~Otilainen
Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW
Nie terkocze tak obrzydliwie jak diesle VW z tego rocznika, ale do cichych też nie należy - szczególnie na wyższych obrotach. Miło mruczy turbinka (trochę rekompensuje pozostałe raczej mało miłe dzwięki wydobywające się spod maski). Elastyczność: wystarczająca na miasto, słabiej w trasie, gdy potrzeba szybko przyspieszyć.
~Kotem
Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW
Jest zdecydowanie za głośny jak na ten rocznik. No i za słaby powinien mieć te 120-130KM żeby jechał jak należy. Tak do 1500obr/min przyspieszenia zupełnie nie ma, a jak się jeszcze klimatyzacje włączy to nie raz ma się stres na szybkich skrzyżowaniach, no ale tak to już jest z tymi turbinami.
~Andrzej Wawa
Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW
Pracuje dość dobrze, oczywiscie to disel i poduszki maja swoje lata ale jest ok, jak sie nagrzeje nie hałsauje ani nie telepie buda. Z mocą bywa róznie - generalnie 100 km i waga 1400 wystarcza do w miare sprawnego przemieszczania sie.
~Th_omas@wp.pl
Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW
Dam cztery - stary diesel na wtryskach, jak to w starych ropniakach zimny chodzi gorzej ciepły lepiej, spora \"turbo-dziura\" - do 2000 nic sie nie dzieje powyżej jest dobrze, na trasie jak na takie gabaryty auta jest wystarczający, chętnie przyspiesza
~Wieszak_2007
Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW
Dobra dynamika, bardzo elastyczny, bardzo niskie spalanie. Niestety, niska kultura pracy - klekoce, jak w Renault 21. Ale spalanie wynagradza wszystko.
~zwck
Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW
mam zrobione ponad 400tys km uruchamiał się przy -27 stopniach bez problemu, super elastyczny jak na 98km i swoją masę całkiem przyjemnie się zbiera
~otillainen
Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW
Kultura pracy 1.9 dTi jest przeciętna, ma więcej wspólnego ze starszymi dieslami niż tymi najnowszymi (ponoć dCi wypada lepiej - nie wiem, nie jechałem)
Renault Laguna I Kombi