Lista ocen Renault Laguna II Hatchback (417) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 593 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek
Hatchback 2.2 dCi 150KM 110kW
Jak na francusko samochód (ciepły klimat) grzanie działa bardzo szybko, natomiast klimatyzacja jest beznadziejna. W 4 osoby we wnętrzu, temperaturze na zewnątrz 30 stopni i nastawionej wewnątrz 16 stopni było za gorąco. We dwie osoby w upalny dzień podczas postoju w korku przestaje chłodzić. W Passacie jak było nastawione 18 stopni to zawsze było 18 stopni.
~szymonlun
Hatchback 2.0 i 16V 135KM 99kW
Climatronic w tym aucie to porażka niby ustawia się to temperaturę ale na funkcji Auto słabo działają czujniki. Często nie było uzasadnienia w takim ustawieniu automatycznym nawiewow. Oczywscie były usterki klimatyzacji jak i ogrzewania. Potrafił jedna strona chłodzić drugą grzać albo grzać po wychlodzeniu auta
~skowron
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Samochód ma swój własny rozumek i wg niego właśnie dyktuje polecenia, chociażby ogrzewanie (lub klimatyzacje) - nijak nie da się tego trybu \"auto\" dostroić - zaczyna działać dopiero po paru km od wystartowania, wolno się rozkręca, a później suszara taka, że czapki zdmuchuje - niestety polecam ręczne sterowanie w tym przypadku.
~Sławek
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
5+ sumarycznie - bo ogrzewanie działa bardzo szybko ok 3 min to zejście klimą do lodówki w gorące lato zabiera już trochę czasu - 5-10 min ale zasadniczym plusem jest to, że wszyscy pasażerowie jednocześnie odczuwają obniżoną temperaturę. Inna zaleta to łatwy dostęp do filtra klimy i pp - można to zrobić samodzielnie!
~Piotr
Hatchback 2.0 dCi 150KM 110kW
OK, automatyczna klima daje radę nawet w upalne dni, w zimie szybko się nagrzewa, w porównaniu do Mondeo MK3 z 2.0 tdci to BAARDZO szybko!!! miałem szybkie odmrażanie przedniej szyby, w Mondeo działało to sprawniej ( wtopione grzałka w szybie przedniej ) ale w lagunie nie przeszkadzał odblask od świateł pojazdów z przeciwka
~Bartosz B - www.klubrenault.pl/3m [bb@laczpol.pl]
Hatchback 2.0 i T 16V 165KM 121kW
Na pochwałę zasługuje system odparowywania szyb. Za pośrednictwem 1 przycisku, wentylacja dobiera odpowiednie nastawy wraz z włączeniem klimy, by jak najszybciej usunąć wewnętrzne zaporowanie szyb. Minusem jest trzeszczenie tapicerki podczas rozgrzewania się auta w zimie. Dosłownie słychać jak się rozszerza plastik...
~Miłosz
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Dwustrefowa, automatyczna klimatyzacja szybko schładza wnętrze. Regulacja z dokładnością do 0,5C. Porównywalna do systemu Climatronic z VW. Komfort podnosi system automatycznie zamykający obieg powietrza w przypadku wzrostu toksyczności na zewnątrz. Po schłdozeniu do zadanej temperatury sytem pracuje b.cicho.
~Gnasiuuu
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Mój egzemplarz posiada automatyczną 2 strefową klimatyzację. W lato bardzo sprawnie i szybko chłodzi nawet w najgorętsze dni. Zimą samochód szybko się nagrzewa. Po przejechaniu 2-3km w samochodzie leci już letnie powietrze. Szkoda że nie ma nawiewów na tylną kanapę. Plus za podgrzewane lusterka.
~WrednyWWA
Hatchback 2.0 i 16V 135KM 99kW
Klimatyzacja w upalne dni zdecydowanie daje radę. Samochód wychładza się szybko, panel ma kilka trybów pracy, co pozwala na bardzo komfortową pod względem temperatury jazdę. Ogrzewanie w zimie jak najbardziej w porządku, można szybko nagrzać auto. Temperatury pracy klimatyzacji w zakresie 16-26' C.
~Nestor
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Nie podobało mi się, że jesienią przednia szyba nadmiernie paruje, mimo że auto nie miało przecieków, a filtr kabinowy był czysty. Na szczęście miałem sprawny klimatronic, który dawał radę szybko usunąć parę. Niestety żył on własnym życiem i nierzadko nie robił tego, co ja chciałem :)
Renault Laguna II Hatchback