Lista ocen Renault Laguna II Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW 2001-2007 (116) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 142 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kasik290@wp.pl
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
auto było sprowadzone zawieszenie idealne prowadziło sie dobrze tylko pojeździło po polskich drogach i już do wymiany kilka rzeczy tylne zawieszenie na belce tuleje gumowe najtańsza polskiej firmy 95zł. dobrej 150zł.jedna szt.przednie zawieszenie końcówki drążków były w miarę dobre ale drążki były krytyczne do wymiany.
~Paweł Polcyn
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Mondeo jest fajniejsze na kręte górskie drogi. Ja przede wszystkim jeżdżę po mieście i tutaj laguna zdecydowanie wygrywa. Jest mięciutka. Płynie bo torze przeszkód jakim nazwałbym polskie ulice. Nie oznacza to, że w zakrętach nie pojedzie szybko. Pojedzie, tylko nie tak pewnie jak mondeo. Ja jednak wolę Lagunę.
~Sławek
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Cisza i spokój - nic dodać, nic ująć - jestem bardzo zadowolony z uwagi na wyciszenie - granitowa kostka na torowisku tramwajowym już nie stanowi problemu. Mankamentem może być szybko zużywające się gumowe elementy (raz na jakieś 10 tys. km.) ale to niewielka cena jak na komfort podróżowania.
~Paluch Krzysztof
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Nieco słabo tłumi dziury w naszych "drogach". W miarę precyzyjne i za wyjątkiem niezbednej wymiany sworzni wahacza (przy 110 tys. km) niezawodne. Poza tym przy bocznym wietrze i szybkości ok. 100 - 120 auto zatacza się na drodze, trzeba być mocno skoncentrowanym aby nie dać się znieźć z trasy.
~Wodniczek
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
No przynajmniej raz na rok wymiana drążków itp rzeczy na szczęście koszt nie taki wysoki . I zauważyłam ze jak mój mąż sam robił to dłużej wytrzymywały niż jak robił nam ktoś w zakładzie mechanicznym w ub roku niestety sprzęgło :( trochę kosztowało ale dla wygody ... :)
~brudelko@vp.pl
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Mondeo to to nie jest ale wszystko za cene niesamowitego komfortu. Slyszalem, ze po liftingu zawieszenie tez powaznie odswierzono, nie jezdzilem ciezko mi powiedziec...Czasem jak sobie pofolguje mam watpliwosci czy sie zmieszcze w zakretach ;) ale ESP dziala OK.
~Argus
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Tak dobrze tłumi, ze można przesadzić na naszych dziurach, a potem po 80 tyś trzeba coś tam wymienić. Za to na normalnym asfalcie - super. Traci trochę od 180 - 190 przy pustym samochodzie. Trochę zaczyna pływać. Nie do tego ją zaprojektowano. Ale drogi publiczne to nie tor F1.
~Michał
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Przy ostrym hamowaniu kierownica cała lata, samochód na zakrętach nie do opanowania, strasznie "tańczy" dość ciężko wyczuć drogę. Jeśli ktoś jeździ dużo w trasę samochód jest niewiarygodnie wygodny i przyjemy szczególnie w długich trasach gnie nie liczy sie jak szybko sie dojedzie.
~Arek
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Zawieszenie, to "obraz" kompromisu pomiędzy komfortem (nie zapomnimy, że jedziemy Francuzem - całe szczęście :)) i naprawdę pewnym prowadzeniem na drodze. Bardzo dobrze... W tym aucie nie ma "dyskryminacji" ani jazdy sportowej, ani komfortowej. Dla mnie chyba ideał.

Usterki Renault Laguna II

Renault Laguna II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~AntyFanLagun
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Laguna na drodze spisuje się nieźle - na zakrętach nawet przy śliskiej nawierzchni nie czuję zimnego potu na plecach, nigdy nie wpadłem w niekontrolowany poślizg - a dużo nią jeżdżę. Oczywiście wychyla się, jak to przeciętny samochód dla mas.
Renault Laguna II Hatchback