Lista ocen Renault Laguna II Kombi (301) - Silnik

Na liście zabraknie 213 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adam D.
Kombi 2.0 i T 16V 163KM 120kW
Silnik mimo przebiegu prawie 300tyś km ma się całkiem dobrze. Nie wiem jak traktował go poprzedni właściciel ,ale chyba nie za dobrze, bo pije około 2l oleju na 10Tyś km. Po za tym ,że pije troszkę oleju pracuje bez zarzutu. Całkiem nieźle ciągnie od samego dołu. Na początku nie czułem ,ale dziś stwierdzam,że mógłby być mocniejszy .Te 163km nie robią już na mnie wrażenia. Dobrze znosi gaz , instalacja Stag na sekwencji .
~Damian
Kombi 3.0 V6 24V 207KM 152kW
Trwały, jednakże trzeba lać mu 5W-50. Olej musi pracować blisko 100*C więc lanie 5W-30 co jest dość popularne, na pewno na dłuższą metę nie pomaga. Na minus cieknące plastikowe pokrywy zaworowe ( okolice 150kkm ). Przez temperatury na silniku najrozsądniejszą opcją są nowe. Z plusów rozrząd - bezpieczna wymiana co 100 000km, w cenie 1100zł. Spokojnie można to samemu ogarnąć. Miejsca więcej niż w większości kompaktów.
~miron
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
Mało wiarygodne żeby silnik w renówce tyle wytrzymał. To już drugi silnik. Pierwszy padł przy 310 tyś. Może by wytrzymał dłużej, ale dodałem mu turbinę a ze mam ciężką nogę i czasami dawałem mu mocno w kość to niestety blok pękł, a panewki się zapiekły. Wszystko przy samochodzie robie sam więc koszt silnika z osprzętem 2000 zł. był jeszcze do przyjęcia. Generalnie nie jest źle, choć znam trwalsze jednostki.
~areks72@interia.eu
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Silnik sprawuje się w jwk najlepszym porządku. Zrobiłem nim 50 tys. km i nic się nie dzieje. Żeby nic się nie działo to trzeba najpierw nauczyć się podstawowych zasad jezdy, tj. po zapaleniu zimnego silnika poczekać na wolnych obrotach aż się trochę zagrzeje, dopiero można normalnie jechać, a nie od razu kita. Tego żaden diesel nie zniesie. To samo przy rozgrzanym silniku prosto z trasy - poczekać aż temp. turbiny spadnie.
~jackass
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
co do silnika to trzeba wiedziec kilka rzeczy, olej wymieniamy co max 15tys a nie 30tys.. I kupujemy filtr z najwyższej półki Mann, nie żaden filtron itp.. Dbamy o turbine nie gasimy odrazu po jeździe, i po ok 170-180tys warto wymienic panewki dla bezpieczenstwa to nie duzy koszt ok 500-600zł. Turbiny padaja wlasnie przez stary olej dlatego wymiana co max 15tys , oczywiscie syntetyk+ dobry filtr.
~Georg
Kombi 2.0 i 16V 135KM 99kW
Silnik jest bardzo cichy. Naprawdę słychać go tylko powyżej 4000 obrotów. To też na pewno jest zasługa dobrego wyciszenia kabiny. Silnik, jak dla mnie zbyt mało elastyczny. Większość mocy dostępna jest powyżej 3000 obrotów. W mieście spokojnie da się jechać 60km/h na 5-tym biegu. Ale wtedy pojęcie dynamiki nie istnieje. Żeby wyprzedzić cokolwiek trzeba zredukować minimum do trójki.
~Misiek.
Kombi 2.2 dCi 150KM 110kW
Hmm, jeśli chodzi o silnik to powiem, że jest bardzo elastyczny, bardzo dobrze przyspiesza, niewąskie prędkości osiąga.. dojechanie do 200km/h nie robi wielkiego problemu na 5 biegu. W porównaniu do słynnych niemieckich TDIków chodzi cichutko. Nie ma tego klekotania, a osoby słabo znające się mogą powiedzieć, że po wkręceniu na obroty brzmi jak V6 w benzynie. Bardzo miły dźwięk jak na dieselka. :)
~ADAM
Kombi 2.2 dCi 150KM 110kW
POSIADAM AUTO OD ROKU I MIAŁEM PARĘ AWARI PADŁY MI WTRYSKI I PRZEKAŹNIK OD WYCIERACZEK NAPRAWA WTRYSKÓW TO KOSZT 1000ZL A PRZEKAŹNIK 300ZL.ZAWIESZENIE JUŻ TEŻ STUKA .OGÓLNIE JESTEM ZADOWOLONY Z LAGUNY,JAK CZYTAM O TYCH AUTACH ZE TO KICHA ,NIE ZGADZAM SIĘ Z TYM !!JAK DBASZ TAK MASZ AUTA Z KONCERNU VW TEŻ SIĘ PSUJĄ ,TYLKO KAŻDY PISZE ZE TO NORMALNE ALE JAK WE FRANCUSKIM AUCIE COŚ PADNIE TO JUŻ KICHA.
~marcinn
Kombi 2.2 dCi 150KM 110kW
rakieta wciska w fotel i tu sie pochwały konczą bo tak naprawde balem sie wyjechać nim dalej niz 30km bo jade sobie jade a tu nagle spadek mocy,dymi na czarno swieci cos na wyswietlaczu wykres jak u kardiologa okazuje sie ze zapchany zawór jakis tam wyczyscili jade dalej znow to sie stało po 200km pewnie trzeba wymienić.jak zimny silnik cos wali mowia ze moga to byc wtryski Jazda ze stresem

Usterki Renault Laguna II

Renault Laguna II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~no12live
Kombi 2.0 dCi 150KM 110kW
Słabo jedzie z dołu. Od 2 tys. obrotów zbiera się dobrze . Silnik na zimnym przekazuje drżenie do środka ale po chwili wszystko ok. Mam wersję bez DPF ale przy okazji zaślepiłem egr. Na razie silnik żadnych awarii zrobione wakacje nad morze i w góry więc z 2000 kilometrów zero problemów. Wg. opinii ten silnik już jest wolny od usterek 1.9 dci.
Renault Laguna II Kombi