Lista ocen Renault Laguna II Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW 2001-2007 (84) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 105 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Exodus
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Skrzynia jest dosyć dobra,po 100 tyś mam problem z wbiciem wstecznego biegu,nie wiem co to jest,ale wbijam 1 która spokojnie wchodzi,i później lekko wsteczny. 6 Biegów rzadko kiedy przekraczam 130 km/h,przy 130 na 6 biegu spalanie zamyka się w 4,5 - 5,5 litrach w zależności od warunków.
~szizi
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
6 biegowa przekladnia dobrze sie sprawuje, przelozenia troszke krotsze ale za to lepiej sie zbiera :). biegi wchodza na swoje miejsce dosc plynnie chodz naj gorzej jest przy zmianie z 2 na 3 i z 4 na 5, aczkolwiek wydaje mi sie ze to kwestia wyczucia i przyzwyczajenia.
~mkrzystanek@iveco.com.pl
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Skrzynia biegów dobrze zestopniowana. Naprawiana na gwarancji przez dwa lata. Co przegląd zglaszalem tragiczne zgrzytanie przy zmianie biegów z 2 na 3 i 4. W koncu wymieniona na nową. Po następnych 50 tkm znów wyczuwam lekkie trudnosci na tych samych przełozeniach
~Aqq
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
jedynka mogła by byc dłuższa ale patrzymy an to inaczej laguna nie jest autem sportowym tylko rodzinnym . 6-ścio biegowy manual nie sprawia żadnych problemów. trzeba dbać by był odpowiedni stan oleju który radzi się sprawdzić przy 200K
~luki323i
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Skrzynia bez zastrzeżeń, biegi wchodzą bez zastrzeżeń, trzeba dbać o stan linek bo zaniedbane prowadzą do haczenia biegów i zmniejszenia precyzji zmiany biegów. Dzięki zastosowaniu 6cio stopniowej skrzyni autko jest w miarę oszczędne w trasie.
~nicko55@interia.pl
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Sześć biegów mówi za siebie. Biegi są troszkę krótsze niż w skrzyni pięcio biegowej, co powoduje częstszą pracę lewarka zmiany biegów, mi osobiście to nie przeszkadza. na autostradzie wrzucasz szóstkę i pochłaniasz kilometry :)
~_zigi
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Ta niestety była przez porzednika trochę nadwyrężona i głośno pracował 3 bieg. Wymiana przy 200 000 km na skrzynię z Anglika pomogła za 1200 zł + wymiana 500zł. Ta \"nowa\" pracuje idealnie.
~Maciek
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Skrzynia to jakaś kicha,pomimo że wymienilem poduszki nadal gałka przy ruszaniu cofa sie do tyłu.Chyba coś jest nie tak z cięgnem elastycznym ,co w przypadku 5 letniego auta nie powinno mieć miejsca.
~Iwonek
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
krótka jedynka, poza tym cos się dzieje własnie z 1, ale oczywiście w ASO nie wiedzą co się dzieje, najlepiej jak przed wrzuceniem jedynki wrzuce inny bieg ;)) szczególnie na swiatłach godne polecenia ;)

Usterki Renault Laguna II

Renault Laguna II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~PiotrG
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
co tutaj dużo pisać, 6 biegów, wygodne przełożenia, chodzi gładko i płynnie, nigdy nic przy niej nie robiłem, nigdzie żadnych wycieków, jak w nowym samochodzie ;]
Renault Laguna II Kombi