Lista ocen Renault Laguna III (251) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 200 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr P.
Grandtour Phase II 2.0 dCi 150KM 110kW
mistrzostwo świata. Ogrzewanie, -20C, kilkaset metrów i z nadmuchu idzie ciepłe powietrze. Podobo grzałak jest elektyczna też. Nie mam webasto. Klimatyacja - w lato jeżdzę na 26 bo bym zamarzł. Trzeba rozdzielać powietrze szyba, nogi, siedzenia, bo automat daje tak że się choruje. kto ze mną jechał i ustawił sobie na 23, zaraz był chory.
~Tomek
Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. W poprzednim samochodzie miałem devasto - i podczas zimy 10-15min wcześniej pstrykałem sobie ogrzewanie. Oczywiście nie można porównywać ogrzewania standardowego laguny do devasto - ale - wnętrze zimą nagrzewa się bardzo szybko, niezły pomysł z ustawieniem soft, nie zauważyłem problemów z odparowaniem z szyb bocznych.
~xxl
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Trzystopniowa klima jest OK nawet w Italii Francji i Hiszpanii wystarczy auto na soft nie miałem Fast używałem tylko dla próby, każda cicha i wydajna. W zimie (auto mam od lutego) również bez zarzutu, szyba odmraża się bardzo szybko. Może skok o 1/2 stopnia byłby lepszy? W II był tu jest co stopień, ale nie zauważyłem potrzeby nastawu co 1/2 mam zawsze 21
~ronin1976
Grandtour Phase II 2.0 dCi 175KM 129kW
Jest całkiem nieźle ale czasem przy baaardzo dużej wilgoci klimatyzacja nie radziła sobie i szyby szczególnie boczne dość mocno parowały. Poza takimi przypadkami kilka opcji fabrycznych świetnie się sprawdzały. Ogrzewanie w zimie mogłoby trochę szybciej nagrzewać kabinę, ale z drugiej strony to diesel więc potrzebuje trochę czasu.
~Artur
Hatchback 2.0 16v 140KM 103kW
Bardzo wydajna dwustrefowa klimatyzacja. W zimie samochód dba o pasażerów szybko nagrzewając wnętrze. Dobrym pomysłem jest umieszczenie na desce rozdzielczej przycisków sterowania klimatyzacją pozwalających wybrać trzy podstawowe programy (oczywiście istnieje również możliwość wyboru bardzo dokładnych ustawień w trybie ręcznym.
~DD
Grandtour Phase II 2.0 dCi 175KM 129kW
Było by doskonale, ale przydały by się wentylowane fotele. Podgrzewane są. Zdarza się klimie, że czasami (zimą) jest ciepło we wnętrzu, a nagle odczuwa się chłodny powiew. Trochę to dziwne, bo występuje to nawej w opcji Soft. W mojej starej Megane 2 z automatyczą i mniej rozbudowaną klimą nie występowały takie sytuacje.
~gorciu
Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW
rewelacja i jeszcze raz rewelacja, auto w zimie momentalnie się nagrzewa a w połączeniu z podgrzewanymi siedzeniami praktycznie nie czujemy że to zima. Jeśli chodzi o lato klima również działa szybko i sprawnie. Przyciski soft i fast do regulacji intensywności chłodzenia i nagrzewania to całkiem trafiony pomysł.
~Francik
Hatchback 2.0 dCi 130KM 96kW
Po zastanowieniu postanowiłem dać \"5\", sprawność ogrzewania i wydajność klimy bardzo dobra. Wprowadzenie 3 trybów funkcjonowania klimy to był świetny pomysł, jest jednak małe \"ale\", czemu nie ma regulacji klimy co 0,5 stopnia? W Meganie to miałem i jest to genialne. Cóż, szkoda, ale konkurencja ma podobnie
~Schreder
Hatchback 2.0 16v 140KM 103kW
Jak wszystko jest sprawne, filtry kabinowe wymienione klima chłodzi jak miło. Ogrzewanie już troche gorzej, trzeba troszeczkę poczekać aż klimatronik złapie odpowiednią temprature. Poza tym klima automatyczna działa super, szczególnie dwa tryby soft i fast są czymś niespotykanym w tej klasie.

Usterki Renault Laguna III

Renault Laguna III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~rodzinny_ziomek
Hatchback Phase II 2.0 16v E85 eco2 140KM 103kW
Klimatyzacja dość szybko się nagrzewa. Jest równie ciepło z tyłu co z przodu. Grzanie na przednią szybę podczas zimy działa całkiem nieźle ale daleko mu do efektu podgrzewanej szyby. W miejscu tuż przy podłokietniku kierowcy potrafi lecieć trochę chłodniejsze powietrze zimą. Latem jest to nie zauważalne.