Ocena kierowcy - Renault Master III

Mateusz, 16 lat temu
Silnik 2.5 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2004
Renault Master III 2.5 dCi 120KM 88kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczny, a zarazem oszczędny, 6 biegowa skrzynia świetnie z nim współgra.
Przeniesienie napędu : pompa sprzęgła
Silnik : Spadający przewód powietrzny z króćca turbiny, ale to wina serwisu, poniweż jak za 3 razem go założyłem osobiście, to już nie spadł do diś
Karoseria : alarm czasem się sam włącza nie wiadomo od czego
Tym autem jeździ się lepie niż nie jedną osobówką, gdyby nie bardzo duży promień zawracania, to autko by nie miało poważniejszych wad.
Dostawcza rajdówka w porównaniu z ivekiem, można się ścigać z większością osobówek, bardzo elastyczny, pełna moc praktycznie już przy 2000 obr. Wyprzedzanie to prawdziwa przyjemność, normalnie nie chce się wysiadać z tej bryczki. 160 km/h to pestka dla niego.
6 biegów, tyle powinien mieć dostawczak, biegi przełączają się z lekkim oporem (większym niż w iveco), ale to kwestia przyzwyczajenia, bo nie mam z tym żadnych problemów.
Świetnie trzyma się drogi na zakrętach (przynajmniej takie sprawia wrażenie), oczywiście to nie auto sportowe, więc trzeba się pilnować. Sam się przekonałem, że na łysawych oponach przy dużej prędkości na zakręcie, samochód jest mocno podsterowny, tzn przód wylatuje ze zakrętu, ale to moja wina bo jechałem zdecydowanie za szybko (im bardziej się skręca, tym samochód jedzie bardziej prosto, doświadczenie nie ciekawe) Bardzo mały skręt przy manewrach.
Do przodu, na boki widoczność jak marzenie, jeśli tylne drzwi są przeszklone i nic nie znajduje w linii między lusterkiem wew. a tylnią szybą to też marzenie. Na pochwałę zasługują lusterka, miodzio. Nie radzę ich urywać, nowe sterowanie elektr. lusterko, dostępne praktycznie tylko w serwisie i to za prawie 800 zł. Przekonałem się na własnej skórze.
Gdyby fotel kierowcy był na poduszkach to byłaby wersja maxi komfort, a tak to jest tylko super komfort. Nobel dla pilota sterującego radioodtwarzaczem, tęsknię za nim jak jadę innym autem.
Mam wersję z klimą, w lecie bez klimy byłoby kiepsko, silnik mimo dobrej izolacji oddaje ciepło do kabiny.
Za fotelami mogli zostawić trochę przestrzeni, choćby po to aby zawiesić kurtkę, kanapa pasażerska ma zbyt pionowe oparcie. Brak schowka, albo wnęki na większe przedmioty takie jak atlas samochodowy, czy aktówka, jedynie pod siedzeniem, lub w drzwiach. Dla porównania w iveco miałem pojemnik na takie rzeczy za siedzeniem w łatwo dostępnym miejscu.
Wyciszenie silnika w porządku, ale powyżej 100 km/h dosyć głośne szumy powietrza opływającego auto.
Nic poważnego nie naprawiałem więc nie wiem wiele o cenach części, spalania jak na moje możliwości wydaje mi się niskie. Nie serwisuję auta, kiedyś padła pompa sprzęgła, ale wymienili jeszcze na gwarancji. Przegląd gwarancyjny był dosyć drogi, ale na szczęście co 40 000 km tak więc ja miałem tylko jeden.
Odpowiednia do jakości.
alarm czasem bzikuje
pompa sprzęgła padła po 35 000 km Raz przy zjeżdżaniu z krawężnika zahaczyłem obudową filtra oleju o niego. obudowa pękła i wyciekł momentalnie cały olej. Na szczęście udało się ją tanim kosztem pospawać + nowy olej, nie chcę wiedzieć ile kosztuje nowa obudowa bo na pewno krocie. Tak więc, przestrzegam przed wysokimi krawężnikami.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 dCi 120KM 88kW [l/100km]

9,8