Ocena kierowcy - Renault Master III

Renault Master III 2.5 dCi 120KM 88kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : ekonomiczny i cichy
Zawieszenie
Układ elektryczny
Dobry bus w dobrej cenie!według mnie najlepszy stosunek jakości do ceny.Auto nie ma powaznych wad jest dopracowaną konstrukcją i wiem że jak załaduje więcej to nie pognie mi się blacha jak w innych dostawczakach.Brawo dla renault za silnik!!!Nowoczesny i ekonomiczny.Polecam ten samochód!!!
Cichy, bardzo ekonomiczny jak na takie duże auto; ciągnie praktycznie w całym zakresie obrotów co prawda nie ma kopa jak w tdi jednak można moc dosępna jest w szerszym zakresie obrotów niż w vw
6 biegów idealnie na trase pomaga uzyskać mniejsze spalanie i zmniejszyć troche hałas; chodzi bez zarzutu czasami tylko trzeba się przyłożyć do wstecznego:)samo umiejscowienie lewarka jest świetnym pomysłem ale przy dłuższej jezdzie męczy się prawa noga bo ogranicza troche swobode
Długi rozstaw osi powoduje że auto jest bardzo stabilne nawet puste jednak cierpi na tym średnica zawracania czuć to głownie w mieście trzeba się czasami troche nakręcić; ciężko wymusić na nim uślizg przednich kół nawet na mokrym; mocno załadowany troche buja no ale to nie wyścigówka, precyzja układu kierowniczego nie daj powodów do narzekań.
Daje najlepszą ponieważ w długim busie nie ma sensu oceniać widoczności do tyłu trzeba się poprostu przyzwyczaić mi pomagaja czujniki cofania i jest ok, jeśli chodzi o widoczność z przodu i na boki to świetnie, widać gdzie zaczyna się korek;duże lusterka są rewelacyjne i spełniają swoją rolę znakomicie
wszystko niby w porządku jednak aby właczyć awaryjne trzeba się troche wygiąć podobnie jeśli chodzi o zmianę płyty CD reszta super zwłaszcza pilot do radia przy kierownicy
wszystko sprawnie i szybko
podłokietnik jest niesamowicie wygodny największe zastrzenia co do fotela który jest za krótki troche za miękki a kierownica w pozycji jak w ciężarówce więc siedzi się troche jak na stołku, ratuje troche spora regulacja i to że fotel można ustawić pod kątem;kiedy przyjeżdża znajomy sprinterem z pneumatycznym fotelem to jednak mu zazdroszcze:P
Przy prędkościach nie przekraczających 110 km/h jest cicho póżniej zaczyna robić się głośno, silnik słychać mocno w trakcie przyśpieszania jeśli przekraczamy 3000 obrotów ale nie zawsze przecież się śpieszę:)
Jak na takie duże auto jestem zachwycony w trasie potrafi nawet zejść poniżej 9l na 100 km
według mnie najlepsza wartość cena/jakość
czasami świeciła się kontrolka od poduszki ale serwis się uporał

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 dCi 120KM 88kW [l/100km]

9,6