Ocena kierowcy - Renault Master III

Gutek, 14 lat temu
Silnik 2.5 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2006
Renault Master III 2.5 dCi 120KM 88kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Wysprzęglik w skrzyni biegów
Samochód dobry, godny polecenia dla każdego, kto szuka dostawczaka który ma wykonać zadanie. Nic ponadto.
Silnik w porządku, sam motor mnie nie zawiódł, całkiem ekonomiczny, pół roku jazdy i 30000 km i bez większych usterek. Denerwujące jedynie są plastikowe mocowania rur od dolotu powietrza - na naszych drogach to się nie trzyma kupy.. Do tego błędy komputera.. Tego nie powinno być.
Skrzynia delikatna, podatna na uszkodzenia. Zawiódł przy mrozach wysprzęglik w skrzyni - jeden i drugi. Pod wpływem zimna plastik stwardniał i pekł, co wiązało się z wyciąganiem skrzyni biegów..
Zawieszenie niezależne takie samo jak w poprzedniej generacji Mastera - działa. Sprawdza się na naszych drogach. Promień skrętu dobry, ale nie wspaniały.
Bardzo dobra, bardzo duże i przejrzyste lusterka.
Plastiki niestety twarde i lubią pękać, zwłaszcza obudowa przycisków sterowania szyb.
B. dobry nawiew. Zamarźnięta szyba przednia to nie problem przy tak wydajnym ogrzewaniu.
Wystarczająca, aczkolwiek mogło by być trochę więcej schowków i miejsca w kabinie.
Dobra, 130km\\h i można normalnie rozmawiać.
Jak zwykle sporo zależy od kierowcy, ale w mieście zejście poniżej 10 L/100km nie jest wcale proste. Ceny części niestety są duże - zwłaszcza części eksploatacyjnych. Filtry etc nie są drogie w porównaniu do konkurencji, ale jak uszkodzi się lusterko z elektryką, to się zaczyna ból w okolicy portfela..
Szybko traci na wartości, ale dzięki temu można paro letnie auto kupić taniej.
Klamki, plastikowe elementy nie trzymają się po paru tysiącach na naszych drogach. Mały wyciek z turbiny - co 3000 km dolewka litra oleju, seris nie umiał tego naprawić.
Plastikowy wysprzęglik, od hydraulicznego sprzęgła, który nie wytrzymał naszych mrozów. Najpierw jeden przy pedale, potem drugi w skrzyni biegów. 2 dni w plecy z jazdą, mimo dobrego aso Renault, gdzie od razu się wzięli do naprawy. Cena plastikowego wysprzęglika? 452 zł brutto..

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 dCi 120KM 88kW [l/100km]

10,1