Lista ocen Renault Megane I Coupe (98) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 70 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pesos69
Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW
paliwo ....chwale czasem jezdze agresywnie czasem spokojnie (jesli z kims) wiec przy zmiennej jezdzie pali mi okolo 8,5 l na 100 km daje rade po miescie na trsie tego autka nie sprawdzalem jeszcze napisze zuzycie jak zrobie nim wieksza trase przeglady .....jestem poza granicami nie mialem jakiejs powazniejszej naprawy jedynie standardy olej ,filtry wymiana oleju z filtrami okolo 35 funtow wymiana filtru paliwa i powietrza okolo 15 funtow...
~zx24@gazeta.pl
Coupe 1.6 i 90KM 66kW
Zużycie paliwa dość dobre; miasto 7,5 - 8,0 l/100km na trasie od 6,5 do 8,0 z w zależności od stylu jazdy. Ceny przeglądów i napraw w autoryzowanym serwisie tragicznie wysokie a w dodatku oszukują (przy wymianie oleju na fakturze napisali ze wlali go 5,8 l natomiast potrzebne jest tylko 4 l oleju; stwierdzili, że wymienili filtr powietrza jednak później okazało się ze filtr nie był wymieniany od nowości). Pisałem w tej sprawie do Renault...
~Kondziu (konrad.era@interia.pl)
Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW
Bardzo oszczędne auto. W trasie benzyny pochłaniał poniżej 7l/100km, w mieście nigdy nie pochłonął więcej jak 9l. Założony gaz sekwencyjny (IV gen.), spalanie wzrosło minimalnie - w trasie nawet w okolicach 7,4l/100km. W mieście w okolicach 9l. Nigdy nie przekroczyłem 9,5l gazu na setkę. Ponadto nie ma dużego spadku mocy. Ten silnik naprawdę jest jakby stworzony pod instalację LPG.
~SK1980
Coupe 1.6 i 90KM 66kW
pali naprawdę mało przy umiarkowanej jeździe, na początku byłem mocno zdziwiony, na trasie 6-6,5 w mieście ok 7,5 (generalnie nie jestem demonem szybkości i nie katuję go za bardzo). ASO jest nie tylko bardzo drogie ale też tragicznie nieskuteczne, najlepiej od razu wymienili by pół samochodu (wcześniej miałem Twingo przez 3 lata, więc wiem), trzeba mieć zaprzyjaźnionych mechaników
~Krzysiek
Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW
Biorąc pod uwagę osiągi jest bardzo dobrze. Założyłem gaz bo dużo jeżdżę ale w trasie zdarza mi się jeździć na benzynie. Trasa Kraków - Bydgoszcz 6,02l benz/100km (do 110km/h). W mieście 8,5-9,5l benz/100km gaz trasa 8-9l/100km (przy niższych prędkościach można zejść do 7.5l) miasto 9.5-10.5l/100km w tabeli spalanie wartości dla benzyny
~luki
Coupe 1.6 i 90KM 66kW
Ceny części tanie, nawet bardzo tanie, porównywalne do Opla. Spalanie LPG około 10-12 litrów na mieście (I generacja LPG), pali tyle samo co 1.4 Opla. Silnik 8-zaworowy, starszej generacji, więc spali więcej niż 16V. Na trasie spaliło mi 7 litrów, gdy jeszcze działał mi silniczek krokowy od LPG, niedawno mi się zatarł i wstawiłem \"śrubę\" od I gen :)
~Wwa
Coupe 1.9 dTi 100KM 74kW
Tutaj wychodzą zalety silnika DTI - spalanie średnie w mieście (Warszawa), łącznie ze staniem w korkach to 5.8 l. Przy ciężkiej nodze spalanie niewiele się zwiększa - 6.2 l. Na długiej trasie (1000 km) samochód spalił ok 4.5 l przy prędkości 100-110 i 5.2 l przy 120-130. Na jednym baku robi się ok 800 km jeżdżąc w większości po mieście.
~Arkadiusz
Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW
W mieście najwięcej udało Mi się zużyć (okres zimowy) tj. więcej postoju niż jazdy, nagrzewanie silnika itd. to wynik 9 litrów. Normalnie w temperaturach dodatnich w mieście to wynik 7 litrów maks. W trasie przy prędkości 80-100 km/h jaki udało Mi się uzyskać to wynik 4,7 litra na 100 km !!! Udokumentowane fotografią.
~Robert
Coupe 1.9 dCi 102KM 75kW
uważam że dobry wynik jeżeli chodzi o zużycie paliwa przy elastycznej jeździe po mieścić 6,2 , 6,8 przy ciężkiej nodze bez oszczędzania na trasie 110/120 najekonomiczniejsza jazda 5,2 najmniej komputer pokazał przy spokojnej jeździe 4,9 średnie spalanie miasto trasa lato 5,6 zima 6,2
~Megi
Coupe 2.0 i 16V 150KM 110kW
Jak na tą pojemność , ten przebieg , tą markę - francuz nie mogę powiedzieć złego słowa spalanie bardzo przyzwoite mieszczę się w 10litrach wolno nie jeżdząc moje minimum przy spokojnej jeżdzie to 7litrów ale że lubię prędkości po wyżej 200 to jest trochę więcej
Renault Megane I Coupe