Lista ocen Renault Megane I Coupe (97) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 71 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kondziu (konrad.era@interia.pl)
Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW
Układ kierowniczy nawet niezły, kierownica lekko się kręci, ale \"czuć drogę\" i nie ma przesadnej lekkości prowadzenia. Za to pompy wspomagania można wymieniać co 2-3 lata, bardzo awaryjna. Zawieszenie mam akurat założone sportowe z przodu, ale tył jest ciągle fabryczny, co przy przebiegu 166 000 km jest niezłym wyczynem (sprawności amortyzatorów z ostatniego przeglądu po ok. 70%).
~Slav
Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW
Zawieszenie w tym aucie to taki paradoks. Niby na początku wydaje się zbyt miękkie i daje wrażenie, że auto będzie się bujać po całej szerokości drogi. Ale im więcej km tym pewniej się jedzie i wtedy wychodzą jego zalety. Na polskie drogi jest wręcz stworzone, łyka dziury bez zająknięcia. Ale jednak ciągle jakby nie do tego auta, powinno być trochę sztywniejsze.
~Lewar
Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW
w tej rubryce nie wiem co wpisać bo jesli ktoś lubi komfort jazdy to należy sie dla zawieszenie pięć gwiazdek ale jeśli ktoś chce troche szybciej pojeździć po zakretach to jedna gwiazdka dlatego daje po środku 3. Jak dla mnie zawieszenie jest zdecydowanie za miękie i auto pływa w zakrecie przy dużych prędkościach.
~proximo
Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW
Na kierownicy czuje nierownosci drogi. Podczas hamowania na koleinach kierownica sama chce skrecac. Nie jest to jednak uciazliwe. Dodam jeszcze informacje o zawieszeniu. Na polskie drogi auto jest niewygodne. Zawieszenie jest miekkie. Caly czas slysze stukajace amortyzatory na dziurach i koleinach. Bardzo to wkurza.
~geniusz
Coupe 2.0 i 16V IDE 140KM 103kW
wersja coupe wyposazona w rozporki kielichow jest dosyc sztywna, na zakretach trzyma sie dobre drogi. Nadwozie odchyla sie minimalnie. Ostatnio lozyska i gumy pod amortyzatorami daja o sobie znac podczas krecenia w miejscu kierownica. Zawieszenie troche dobija chociaz na przegladzie wyszlo ze ma 70% sprawnosci...?
~Jarecki600 Pabianice
Coupe 1.6 i 90KM 66kW
Jak na 90 000 km wymienieałem tylko końcówki (groszowe sprawy). Moze dlatego ze połowe swojego przebiegu auto spędziło w Francji, natomiast ja też przy dużych nierównościach schodze do 30km/h :). Ale opłaci sie.Amortyzatory mają nadal po 70% skuteczności. Troszke miekka na zakrętach, ale nie jest to auto typu coupe.
~Maciek
Coupe 1.6 i 90KM 66kW
Bardzo dobrze prowadziło mi się ten samochód, jak dla mnie to bardzo kleił się drogi. Zawieszenie trochę twarde ale takie ma być :P Dobre hamulce, które nie raz uratowały dzikie babcie wskakujące na drogę zza aut.
~luki
Coupe 1.6 i 90KM 66kW
Jeśli tutaj mam opisać zawieszenie, to jak dla mnie super komfortowe, lubię twardsze, Coupe jest niższe od innych wersji nadwozia, ale jeszcze nigdzie nie zawadziłem, jedynie czasem przy ekstremalnych sytuacjach lekko hokej ucierpi.
~Michał M.
Coupe 1.6 i 90KM 66kW
Autko miło się prowadzi, nie jest ani za miękkie, ani za twarde. Odpowiednie kapciuszki i masz wrażenie, że auto prowadzi się jak pociąg po szynach. Może jest trochę zbyt podatne na aquaplanning.
~doniu
Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW
zalezy kto co lubi.Do jazdy spokojnej jest supre wygodny.nie czyc za bardzo drogi.Ale jak sie chce wykorzystac dynamike silnika a moc motor ma całkiem przyzwoita to zawieszenie juz jest za słabe.Za miekkie.
Renault Megane I Coupe