Lista ocen Renault Megane I Kombi (75) - Ergonomia

Na liście zabraknie 68 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafał
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
Niby wszystko na swoim miejscu ale jak dla mnie panel sterowania nawiewem jest za nisko. Skoro dali świetne sterowanie radia z kierownicy, mogli kaseciaka umieścić niżej a sterowanie ogrzewania w miejscu radia. Najbardziej brakuje uchwytów na napoje!! Katastrofa. Nie ma gdzie wsadzić butelki 0,5l. Podstawki w schowku? No beż żartów. Za to duży minus. Irytujące rzeczy? trzeszczące fotele - chodzi o obudowę plastikową, która ocierając o obicie...
~Tom WEST
Kombi 1.9 dCi 102KM 75kW
siedzenia są komfortowe, i to bardzo, co sprawia że jeśli dochodzi ustabilizowana jazda, to naprawdę cały dzień można spędzić w aucie i nie czuć się zamęczonym. Najważniejsze przyciski nie znajdują się w zupełnie irracjonalnych miejscach. Jak na ten model z tego rocznika super!!! bo nie ma niepotrzebnej elektroniki, która by się co chwile psuła. W zasadzie elektronicznych problemów nie odnotowałem, a z elektrycznych tylko wymiana żarówek :)
~Keylog
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Wymaga przyzywczajenia. Podstawowe elementy łatwo dostępne. Pokrętła wentylacji jak i przyciski otwierania szyb za nisko umieszczone - trzeba się pochylać. Przycisk świateł awaryjnych i szyby ogrzewanej umieszczony za daleko. Generalnie ergonomia przeciętna i raczej została podporządkowana wzornictwu które niewątpliwie jest ciekawsze niz np w Golfie. Jednak Focus i Omega bije na głowę - tam ergonomia i fajne wzornictwo było dobrze zgrane
~Agnieszka
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Ergonomia daje 4 , fotele wygodne, w szczegolnosci tylne kanapy. Pasazerowie tylnych siedzen sa zachwyceni. Jedyne co mi brakuje to zbyt plaskie siedzenie kierowcy oraz sterowanie tylnymi szybami(miedzi fotelami kierowcy i pasazera) w innym miejscu niz przednimi(na drzwiach kierowcy) i za to daje minus, oraz brak uchwytow do napojow- trzeba otworzyc schowek. Schowana zapalniczka za szufladką. Troche malo schowkow
~Przemek
Kombi 1.9 dCi 102KM 75kW
Wszystko na miejscu, sterowanie radiem pod palcem przy kierownicy na plus, fajny gadżet. Jedynie położenie włącznika ogrzewania tylnej szyby i awaryjnych wymaga przyzwyczajenia i jest niewygodne bo trochę za nisko i za daleko. No i możnaby się przyczepić na siłę do wspomagania kierownicy. Mogłoby być nieco lżej ale nie jest to jakiś rażący problem.
~Przemek - po kolejnych 3 latach
Kombi 1.9 dCi 102KM 75kW
Jak poprzednio - ogrzewanie tylnej szyby i awaryjne jakoś nie pasują do całej reszty która jest rozstawiona wzorowo . Po przesiadce do innych samochodów łapię się na machaniu palcami w poszukiwaniu pilota od radia - przyzwyczaiłem się szybciutko do tego w Reni i mi tego brakuje w innych samochodach.
~MIx
Kombi 1.9 dTi 80KM 59kW
Wnętrze przyjemne, ładnie skomponowane chodź trochę za nisko przełączniki od klimy i nawiewów - trzeba czasem zmienić bieg na 2 lub 4 by ręką sięgnąć do pokręteł. Na pochwałę zasługuje bardzo duży i ustawny bagażnik - nie ma żadnych wystających elementow jak np. osłony kół, po prostu sześcian.
~czesiosław
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Ogólnie wszystko jest w zasięgu ręki. Przyciski czytelne, dobrze opisane, nie trzeba się uczyć auta zbyt długo. Jedynie panel nawiewów jest trochę za nisko i do tego żeby przełączyć siłę nadmuchu trzeba trochę wygimnastykować nadgarstek żeby przejść nim nad gałką zmiany biegów.
~czesio
Dziennik kosztów dla Renault Megane I Kombi
7,1
10,1
9,3
~Sroqraf
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
Raczej w porządku. Nie mogę przywyknąć do obłości kokpitu. Jak dla mnie za nisko umieszczony jest panel regulacji nawiewem, brakuje uchwytów na napoje, bo to coś w schowku..to jest jakiś żart. Przydałoby się miejsce gdzie można by wstawić butelkę albo kubek. poza tym..bardzo OK.
Renault Megane I Kombi