Lista ocen Renault Megane I Kombi (87) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 56 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tomekpietrzak@o2.pl
Kombi 1.4 e 75KM 55kW
Na razie OK - nie chcę zapeszać. 16.12.2004: Niestety, raz odmówił mi posłuszeństwa - zostawiłem w zakładzie naprawy chłodnic samochód do wymontowania chłodnicy. Wszystko było OK, natomiast przy odbiorze już nie - rozrusznik kręcił ale nie chciał w ogóle zapalić. Samochód wieziony był na lawecie do ASO-tak okazało się że pierdoła: komputer wykazał błąd w impulsatorze-wystarczyło skasować. Najadłem się tylko trochę nerwów, no i niepewności...
~czesiosław
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Póki co samochód raz zatrzymał mnie na drodze. - Awaria mechanizmu różnicowego, a dokładnie metalowego oringu, który to tam wszystko trzyma. - Awaria drążka tylnej belki (autko stało rok zanim je kupiłem, pewnie przyrdzewiało wszystko do siebie i za kilka dni mi po prostu strzeliło) - Awaria pompy wody - podobno rozrząd wymieniany, zrobiłem 5000 km i padła. Lekcja - jeśli ktoś nie pokaże potwierdzenia wymiany, nigdy nie należy wierzyć...
~czesio
~Przemek
Kombi 1.9 dCi 102KM 75kW
Poważna usterka unieruchamiająca samochód zdarzyła się tylko raz i wynikała z mojej niewiedzy. Paliwo nie było podawane na listwę CR, podejrzenie padło na regulator ciśnienia pompy HP ale wymiana nie pomogła. Ratunkiem do naprawy nowoczesnego układu common rail okazała się wykałaczka którą przepchnąłem zablokowany tłoczek zaworka przelewowego w pompie wysokiego ciśnienia i samochód ożył. Jedyny problem przez rok czasu.
~zbron999@yahoo.de
Kombi 1.9 dTi 80KM 59kW
Raz stanął zawór spalin (EGR) - wadliwa elektronika. We warsztacie okazało się, że wystarczy dokręcić obluzowany kabelek i wszytko gra. Tylko lać ropę i jechać. Prócz tego po zakupie wymieniłem rozrząd, linkę hamulca ręcznego (zatarła się), lewarek hamulca (nie blokował w pozycji zaciągniętej), napinacz paska rozrządu (mechanik przy wymianie uszkodził) oraz tylne klocki hamulcowe. Ale są to normalne czynności użytkowe.
~Aro - arokan@wp.pl
Kombi 1.9 dTi 100KM 74kW
Niezawodność poniżej przeciętnej, niby nigdy nie stanął na trasie (przejechałem nim ok. 18000 km) ale problemy z zapalaniem to wołają o pomste do nieba, w tych modelach to chyba standard, od kilku miesięcy nie mogę się z tym uporać (może nie ja, ale 3 różnych mechaników którzy po prostu wymiękają, i nie wiedzą co jest - a już pare rzeczy wymieniłem, jak ktoś wie to prosze o podpowiedzi, mail na dole)
~Marek
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Przewijany alternator i rozrusznik oraz przerwany kabelek od czujnika klimy (tutaj może to być wina gazownika, bo padło po wyjechaniu od niego), poza tym zero problemów, tylko wymiany eksploatacyjne. Poza tym uszkodzona klapka recyrkulacji powietrza, częsta przypadłość tego modelu i strasznie kłopotliwa do naprawy (dlatego jest w poważnych usterkach).
~Paweł K.
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Najwieksza wada tego ZŁOMA. Przejechałem nim dopiero 14000km a włożyłem w niego AŻ 2000zł i nadal mu mało. Wymieniłem obie sondy lambda (600zł), 2 cewki (wada fabryczna, 800zł), padł czujnik ciśnienia płynu w układzie wspomagania (300zł), nonstop coś sie tłucze w zawieszeniu. Dzisiaj urwała sie linka od gazu :>
~Przemek - po kolejnych 3 latach
Kombi 1.9 dCi 102KM 75kW
Pęknięcie sprężyny która weszła w oponę - moja wina bo było wiadomo dużo wcześniej , że coś jest nie halo ale to olałem więc dostałem nauczkę że bieżący serwis jest bardzo istotny, wymiana sprzęgła , tarcz hamulcowych z tyłu , sprzęgła - zwykłe wymiany eksploatacyjne , zwykle na wyrost , profilaktycznie.
Dziennik kosztów dla Renault Megane I Kombi
7,1
10,1
9,3
~Grzesiek30
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Zawieszenie tego auta to totlana porażka. Hamulce jeszcze gorzej! Co 20tys do naprawy, ręczny to samo. Belka tylna, co chwile także poduszki silnika. Totalne dno! Nie wiem czy jakieś auto przebije ten model pod tym względem. Średnio na każde 10tys przejechane dokładałem do auta 1000pln :)
Renault Megane I Kombi