Lista ocen Renault Megane I Kombi (90) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~czesiosław
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Ogólnie nie ma się do czego przyczepić. Autko fajnie się klei do drogi, dość dobrze radzi sobie z nierównościami i dziurami. Tylne zawieszenie wprawdzie musiałem zregenerować (autko stało rok nieużywane i po paru dniach po prostu coś mi strzeliło jak z armaty z tyłu), ale dzielnie zniosło długie trasy załadowany do granic możliwości. Jedynie z przodu dochodzą często dźwięki, które można odebrać jako awarię lub luzy, jednak po wymianie...
~czesio
~Przemek - po kolejnych 3 latach
Kombi 1.9 dCi 102KM 75kW
Przy 240 tys. przebiegu za 1000 pln wymieniłem amortyzatory , sprężyny , łożyska kolumn , gumy wahaczy , stabilizatora , sworznie zwrotnicy i końcówki drążków. Części kupowałem nie najtańsze tylko dobre zamienniki ( kyb , mogg ) . Przy 270 tys przy wymianie sprzęgła wymieniłem profilaktyczniesworznie zwrotnicy ( nie było luzów ani nic nie pukało- po prostu były na wierzchu więc wymieniłem dla św spokoju ) i gumy stabilizatora.
~Tom WEST
Kombi 1.9 dCi 102KM 75kW
Prowadzenie auta jest przyjemne i bezpieczne przy normalnej jeździe. Trudności możemy napotkać kiedy chcemy się wcielić w Kubice, tzn. auto może okazać się za lekkie i nie utrzyma toru jazdy na ostrzejszym łuku. Jeśli chodzi o zawieszenie: jest mocniejsze niż się spodziewałem u \"francuza\" ale to nie GTI, więc trzeba raz na trzy lata zajrzeć i zrobić naprawę, która \"jak na francuza\" jest tania.
~trebor
Kombi 1.9 dTi 100KM 74kW
Jak to francuz komfort przede wszystkim,jeżeli nie udajesz Kubicy będziesz zadowolony,aha po przesiadce do innego niż francuz masz wrażenie jazdy wozem drabiniastym oczywiście na naszych drogach.Bardzo dobre hamulce 4 tarcze + ABS.Przejechałem nim ponad 55000km często załadowany po dach i na razie nic nie wymaga wymiany,na p okresowym p diagnosta powiedział "k..wa nawet nie ma się czego przyczepić.
~Przemek
Kombi 1.9 dCi 102KM 75kW
Nie ma co komentować, bez rewelacji i bez tragedii. Bardzo solidnie i bez fajerwerków a co za tym idzie kompletny remont zawieszenia z przodu to koszt kilku setek a nie tysięcy jak w niemcu. Tylka belka nie na łożyskach jak w psa a na zwykłych gumach więc też jest o.k. Przy aktualnym przebiegu wszystko chyba jeszcze fabryczne i dopiero coś zaczyna delikatnie postukiwać z przodu.
~przeciwnik
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
NIE NA POLSKIE DROGI. Zbyt miekkie zawieszenie sprawia ze trzeba je czesto wymieniać. Ciagle jakiaś tulejka, swożeń itd. Jest to bardzo wku... wiec nie wiem na co narzekać czy na auto czy na drogi. Ogólnie z tego nie jestem zadowolony. I do tego z tyłu renault mątuje tylną belke. Kto chce kupić renówke niech sobie o tym poczyta bo jak mu pęknie to katastrofa - przeżyłem to.
~Marek
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Nie jest to rajdówka i jeżdzę spokojnie więc dla mnie super. Hamulce bardzo ostre i trzeba się do tego przyzwyczaić. Fakt gumy stabilizatora nie są zbyt szczęśliwym rozwiązaniem i stosunkowo szybko padają ale naprawa nie jest droga, zewnętrzne bez problemu można wymienić pod domem i kosztują grosze.
~moto maniak
Kombi 1.9 dTi 80KM 59kW
Jak dla mnie zawieszenie jest za miękkie autko dość mocno się przechyla na szybkich zakrętach ale nie przeszkadza to pogonić czasami jakiegoś VW :-) komfort za to nieznany niemcom i japońcom. Tanie części, gałki są przykręcane do wachaczy więc koszty remontu są śmieszne i wcale się tak często nie psuje.

Usterki Renault Megane I

Renault Megane I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Magnetar
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
ABS przestarzały, wpadłem dwa razy w poślizg (raczej wina Marangoni które mam na tylnej osi, na przedniem zastosowałem nowy model fińskich Nokianów), ale podczas poślizgu jakoś nie wydaje mi się żeby Abs sprawnie opanowywało sytuację, pewnie lepiej poradziłbym sobie bez tego!
Renault Megane I Kombi