Lista ocen Renault Megane I Kombi (87) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 56 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MIx
Kombi 1.9 dTi 80KM 59kW
Samochód jest dość głośny. Jest to diesel i w dodatku kombi. Na kostce silnik wpada w dodatkowe wibracje i wtedy jest na prawdę głośno, Plastiki w samochodzie przenosza dźwięki, np. w kuferku włożone luzem okulary lub zestaw słuchawkowy stukają niesamowicie. Dźwięki przenoszone są też bardzo z bagażnika. Koło zapasowe jest pod klapą w bagażniku - klapa ta czasami robi za bęben, jeżeli w bagażniku jest kilka drobnych rzeczy np. parasol lub...
~Sroqraf
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
Wyczucie auta sprawia, że podróż jest bardzo cicha i komfortowa. Podróżowanie w warunkach miejskich oznacza tylko szumy pochodzące od kół, przy prędkości 100-120 km/h nadal jest cicho. Jak trzeba to i 140/160 km/h można jechać bez problemów. Przy prędkości maksymalnej (licznikowe 175) szumy pochodzące od drogi i warkot silnika slychać już wyraźniej, ale ciągle da się z tym żyć. Na szczęście żadnych świstów wiatru... uff
~czesiosław
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Wyciszenie jest dobre, ale nie bardzo dobre. Plastiki w środku lubią potrzeszczeć, ale tragedii nie ma. Przy prędkościach do 105 km/h jest jeszcze ok, ale potem już zaczyna się wycie wydechu i ryk silnika po prostu męczy (krótkie przełożenia skrzyni). Dodatkowo w wersji kombi relingi dachowe bardzo szumią, ze względu na nietypowy montaż w poprzek dachu (rzadko się to spotyka).
~czesio
~Stefan
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Jak już mówiłem, na skrzyżowanie raz myślałem że mi zgasł :), na trasie jak przyspiesza sie do 4000 obr. to bardzo cicho potem z lekka buczy ale nie uciążliwie, na autostradzie przy 150 cicho silnik mało słyszalny, zewnetrzne szumy były ale to przez relingi i narty na nich, wiec normalnie pewnie jest lepiej.
~Keylog
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Po Omedze - bardzo słabo. Nieba a Ziemia. Musiałem dodatkowo wyciszyć przegrode silnika -zdjęcie deski, dodatkowe maty głuszace jak również wyciszyć otwór dzwigni hamulca ręcznego. Po 1 dniu w garażu poprawiło się na tyle że poziom hałasu jest akceptowalny.
~Agnieszka
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
W trakcie normalnej jazdy auto przyjemnie pracuje, przyspieszajac slysze jedynie cichy swist. Natomiast auto robi sie glosne przy predkosci 150km/h, ale wiadomo ciagle sie tak nie jezdzi. Podczas postoju auta nie slychac.
~Przemek - po kolejnych 3 latach
Kombi 1.9 dCi 102KM 75kW
Czy to w mieście czy na trasie jest całkiem cicho. Trochę jedynie zaczynają wkurzać różne brzęczenia w kabinie które zaczynają się już pojawiać z racji wieku i przebiegu. Ale jeszcze całkiem delikatne i tylko na biegu jałowym silnika.
~valdi
Kombi 1.9 dTi 100KM 74kW
w dieslu kiepskie. Wcześniej miałem tylko benzynówki i może trochę nie mogę się przestawić ale jednak inne diesle w których miałem możliwość jeździć były lepiej wyciszone, np. skoda oktawia tdi, lub seat ibiza sdi
Dziennik kosztów dla Renault Megane I Kombi
7,1
10,1
9,3
~Sroqraf
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
Wyciszenie satysfakcjonuje mnie w 80% - podczas jazdy na równej nawierzchni jest bardzo sympatycznie, ale podczas jazdy po nierównościach robi się dość głośno. Powód? Chyba oszczędzano na izolacji wnętrza od pracy zawieszenia.
Renault Megane I Kombi