Lista ocen Renault Megane I (34) - Karoseria

Na liście zabraknie 1594 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Slav
Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW
Nie wiem za bardzo, co tu mam napisać, bo auto ma 19 lat - karoseria JEST :D Miało robiony jeden próg, który znowu gnije, oprócz tego było malowane, bo schodził lakier bezbarwny - to jest chyba typowe dla tego modelu. Nadkola zaczęło brać, wszystko jest na bieżąco zaprawiane. Oprócz tego rdza jest pod uszczelkami drzwi przy lusterkach i w kilku innych nieznaczących miejscach. Podłoga niezabezpieczona i o dziwo w dobrym stanie, brak dziur....
~Rafał
Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW
Auto naprawdę świetne ale karoseria wraz z lakierem to chyba największa bolączka tego modelu. Miałem dosłownie wyżartą dziurę na tylnym nadkole i w sumie naliczyłem 9 ognisk rdzy, naprawdę warto obejrzeć dokładnie to auto pod tym kątem przed kupnem. Jeżeli chodzi o lakier to normą jest schodzenie bezbarwnego z maski i dachu, w paru egzemplarzach widziałem że na prawym krańcu spojlera też schodzi.
~Mateusz A
Hatchback 1.4 Eco 70KM 51kW
Mój egzemplarz jest strasznie zardzewiały, ale tylko na progach. Karoseria jest w idealnym stanie jak z salonu. Przez moją nieuwagę na parkingu wgniotłem drzwi. Zdziwiłem się jak szybko udało mi się wyprostować blachę. Dzięki mocowania w karoserii wgniecenia nie są straszne.
~Paweł
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
Większość użytkowników chwali ten aspekt, natomiast u mnie - tona rdzy na progach, nadkolach i podwoziu. Na masce i dachu "złuszcza" się warstwa lakieru. Samochód 19-letni, z tego pierwsze 8 lat garażowany, potem niestety pod chmurką.
~sejang
Sedan 1.6 e 90KM 66kW
Z wierzchu rdza pojawiła się tylko na tylnych nadkolach ale za to pod spodem progi i tylne błotniki od wewnątrz mocno zjadło. Myślę że jak na auto w tym wieku nie było tragedii. Ponoć wersje po lifcie są lepiej zabezpieczone.
~Tomasz
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
ogólnie ok ale mogłaby byc jeszcze lapiej zakonserwowana ,ale gdy widze dużo młodsze ople lub duzo młodszego citroena mojego kolegi niemal juz bez progów to czasem mysle ,ze sie czepam mojej renówki.
~andek_strauss
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Bez zastrzeżeń, w latach 90tych chyba najładniejszy kompakt, dekadę później wciąż wygladał w miarę ok. W środku wystarczająco miejsca, bagażnik funkcjonalny, solidnie wyglądający, zwarty kompakt.
Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW
Mimo 20 lat na karku karoseria trzyma się naprawdę nieźle, rdza wyłazi jedynie na zamku maski, po zimie nic nie wyszło, podłoga w świetnym stanie.