Lista ocen Renault Megane I (627) - Widoczność

Na liście zabraknie 1001 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gasdaw@gmail.com
Sedan 1.4 i 16V 95KM 70kW
Widoczność jest dobra. Trochę szerokie słupki z przodu czasami utrudniają, ale nie jest tragicznie. Gorzej z widocznością do tyłu. No ale w końcu to sedan, także trzeba się przyzwyczaić. Na szczęście patrząc w tylną szybę, czy w lusterka, ma się wrażenie że rzeczy znajdujące się z tyłu są bliżej, aniżeli jest to w rzeczywistości. Także raczej nie grozi przypadkowe uderzenie tyłem w \"przeszkodę\".
~Buli
Kombi 1.9 dCi 102KM 75kW
Nie ma problemów z widocznością zarówno do przodu jak i na boki. Posiadam wersję kombi więc do tyłu też jest ok. Może jedynym problemem jest środkowy zagłówek na tylnej kanapie który zasłania część pola widzenia, ale jak komuś przeszkadza to można wyjąć. Rewelacyjne światła przednie, jak i tył bardzo dobrze widoczny.
~Maciek
Coupe 1.6 i 90KM 66kW
Widoczność mi się bardzo nie podobała, akurat dla mnie słupek był w bardzo złej pozycji i zasłaniał mi mocno drogę podczas rozglądania się na skrzyżowaniach. Za to z tyłu było spoko, jako młody kierowca nie miałem problemu z oceną odległości, tam gdzie widać w szybie spojler to tam kończy sie auto :3
~arekzz
Hatchback 1.9 dCi 102KM 75kW
Widoczność do przodu bardzo dobra. Czasem zdarza się, że podczas wchodzenia w łuk przeszkadzają słupki przednie ale odpowiednio się wychylając można sobie z tym poradzić. Widok do tyłu niestety słaby. Lusterko wsteczne i boczne ratują niejednokrotnie sytuację.
~Daniel
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
Wiadomo jak to z samochodem o okrągłych kształtach. Z miejsca kierowcy widoczność do przodu jest względna, chociaż przy parkowaniu, co normalne nie widać gdzie kończy i zaczyna się przód. Na boki jest OK: przy cofaniu niekiedy może przeszkadzać za szeroki tylny słupek.
~limakcki@gmail.com
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Jeździłem już Oplem Omegą i Renault 19 i tam widoczność jak na mój wzrost (190cm) była super. Tu jest średnio, bo szyba czołowa jest tak dziwnie ustawiona, że jak blisko świateł podjadę to ich nie widzę i muszę się wychylać, poza tym ok, mimo przyciemnionych szyb.
~ViR
Sedan 1.9 dT 95KM 70kW
Do 5* brakuje listw z boku przedniej szyby odprowadzających wodę z wycieraczek na dach. Teraz w czasue deszczy widoczność w lewym luterku jest prawie zero, a w prawym niewiele lepiej. Przednia szyba jest beznadziejnej jakości. Mnóstwo odprysków które nie zostały uznane na gwarancji:/
~CeSar - cesar1982@wp.pl
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Sa momenty ze niewidac jadacych po luku ( slupki zaslaniaja, szegolnie od strony kierowcy ) a jesli zalozysz owiewki jest jeszcze gorzej. Lusterka I klasa odsuniete daleko i wszystko pod kontrola cofasz na nie zupelnie bez problemu. Tylna szyba - standard wszystko ok
~Bloodnax
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
Widoczność do przodu dobra, czasem przeszkadzaja boczne słupki na rondach, trzeba się troche wychylić, aby zobaczyć czy nic nie jedzi. Widoczność do tyłu dość dobra, trzeba uważać na niskie przeszkody przy cofaniu, bo można zachaczyć.
~kamilloff
Sedan 1.6 e 90KM 66kW
Tutaj parę słów wyjaśnienia. Mimo, że Sedan jest dość długi to regulacja fotela kierowcy to majstersztyk! Jest tutaj 6 stopni regulacji wysokości fotela więc wzrost nie ma tutaj żadnego znaczenia. Każdy ustawi sobie tak aby widzieć dokładnie wszystko dookoła.