Lista ocen Renault Megane III Grandtour (75) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Grandtour 1.5 dCi FAP 90KM 66kW
Cześć. Kupiłem poflotowe, przebieg 148 tyś. 1.5 dci 90km z FAP(DPF Renault, ale bezproblemowy, ma dodatkjowy wtryskiwaczj[np. jak Toyota d4d]). silnik do spokojnej, ekonomicznej jazdy. osiągi gdy się rozgrzeje pozwalające na bezpieczną jazdę gdy zimny i nie pałowany na zimnym - słabiutko. ogolnie auto i silnik nie do szybkiej/sportowej jazdy. je jeżdzę nim dynamicznie ale ekonomicznie, z głową. spalanie: autostrada do 6,5 litra...
~kplochy@wp.pl
Grandtour 1.6 16v 110KM 81kW
Jeśli kupujesz silnik 110 km z max momentem przy 4500 obr/min no to nie spodziewaj się cudów. W pierwszych miesiącach użytkowania spalanie w mieście nawet przekraczało 11 l/100km, ale potem po jakiś 10.000 km spadło i to znacznie do poziomu 8,5. Uwaga. Warto w mieście jeździć spokojnie utzrymując stałą prędkość np 55-65 km i wtedy zdecydowanie spada spalanie. W trasie spalanie utzrymuje się na poziomie 7,5 - czasami 7,2 (trasa warszawa...
~Michał
Grandtour 1.6 16v 110KM 81kW
Jazda dynamiczna cykl mieszany (80 % miasto, 20 % drogi szybkiego ruchu i poza miastem) 8,5 l Pb. Jeśli chodzi o części to się nie wypowiadam, bo jeździłem (kilkuletnim ale prawie nowym) autem służbowym. Co najwyżej żarówki i ich wymianę. Jak to w nowym samochodzie. Trzeba rozbroić pół pasa przedniego, by dostać się do żarówek. Samochód był parę razy na lawecie z niewiadomych przyczyn. Szalała elektronika.
~CeeJay
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Silnik 1.4 Tce jest wyposażony w turbinę i dwumasowe koło zamachowe, co podnosi koszty ewentualnych napraw. Sam się o tym przekonałem, kiedy po zakupie musiałem wymienić sprzęgło, dwumasę i rozrząd, co kosztowało mnie prawie 5 000 zł. To już w miarę nowoczesny silnik z bardzo współczesnymi kosztami niektórych napraw. Poza tym części eksploatacyjne nie są drogie, a auto nie jest awaryjne.
~Lennyx
Grandtour 1.9 dCi 130KM 96kW
Jak na tę moc i pojemność spalanie bardzo dobre, na trasie można zejść do 6.0 l/100km, osobiście przy trasie mieszanej trochę trasy górzystej i miasta zeszłem do 6.3 l/100km. Przy jeździe w mieście nigdy nie przekroczyłem 7.0 l/100km. Komputer pokładowy trochę zawyża zużycie, kiedyś pokazał mi po zużyciu baku średnią 7.3 l/100km, a w rzeczywistości po przeliczeniu było 7.0 l/100km
~BigMac
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
4 lata użytkowania 12tkm/rok : Klocki i tarcze przód , co roku filtry i olej. Nic więcej nie robiłem . Zamontowana prawie od nowości instalacja BRC sequent . Spalanie z ciężką nogą maksymalne 9-10 litrów gazu ( czyli 18zł :) Nowe pseudo oszczędne kosiarki palą i tak 9 litrów benzyny , chyba że jeździ się jak emeryt. Mam VW Up 1.0 60km i żre 7....
~Romualdo
Grandtour 1.9 dCi 130KM 96kW
Średnia normalnego miesięcznego użytkowania -> miasto =1/3, trasa (drogi krajowe) 2/3 to 6,3 l/100 km. Autostrada 140 km/h średnia 7,4 l/100km. Przy 90 km/h ( 3 osoby) komputer pokazuje średnią 4,1 l/100 , jednak każde wyprzedzenie, konieczność zwolnienia i ponowne uzyskanie prędkości 90 km/h powoduje wzrost średniej do 5,2 l/100km.
~MichalVTS
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Nie dość, że samochód pali nie za dużo, to koszty, i tak sporadycznych napraw, są niewielkie. Kompletny rozrząd (który wytrzymuje dużo ponad 100tys. km) z robocizną kosztuje 2000zł. Części są dostępne i tanie, a ze względu na dużą popularność modelu, nie ma problemu z jego serwisem u większości mechaników.
~kg
Grandtour 1.5 dCi 85KM 63kW
Tak jak pisałem 3 miesiące temu. W lato pali mniej niż 5 /100. Aktualnie non stop po mieście jeżdżę - Częstochowa średnie spalanie 4.8. Jeżdżę dosyć dynamicznie. Fabryczne opony. Na trasie nie mam przyjemności przetestować jeszcze. Ale na odcinku 100km. pokazuje nawet 3.2 l. Bardzo fajny silnik.
~Qba
Grandtour 1.6 16v 110KM 81kW
Tak jak się spodziewałęm. Tzn. nie jest to jakieś super ekonomiczne auto. Przy tychm silniku ganarytach itp. spalanie wg mnie normalne, co nie oznacza, że wolałbym żeby byo niższe. Miasto ok od 7.5 do 9. Trasa 6,5-7,5. Ceny przeglądów nie znam bo jeszcze nie czas. Tym bardziej napraw.
Renault Megane III Grandtour