Lista ocen Renault Megane III (275) - Ergonomia

Na liście zabraknie 241 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~BigMac
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Wszystko pod ręką, jedynie przyczepie się do podłokietnika. Trzeba leżeć żeby był przydatny. Wysoko ustawiony fotel, przeciętny wzrost i nie ma szans oprzeć łokcia.
~M
Hatchback 1.6 16v 110KM 81kW
Bardzo przyjazne i funkcjonalne wnętrze. Minimalizm w najlepszej postaci. "Joystick" do radia za kierownicą sprawdza się lepiej niż standardowe sterowanie z kierownicy.
~gipuk
Hatchback 1.5 dCi 105KM 77kW
Tu jest gorzej. Włącznik tempomatu w dziwnym miejscu, miejsca na kubki słabo wyprofilowane, mam wrażenie że sprzęgło i hamulec są trochę za blisko, bo czasem o jedno z nich zawadzam.
~Tomen
Coupe 2.0 16v TCe 180KM 132kW
Erognomia ogólnie dobrze. Ciężko się do czegoś przyczepić. W wersji z podgrzewanymi siedzeniami, pokrętło regulacji mogłoby się znajdować na konsoli środkowej a nie z boku siedzenia.
~Grzegorz
Hatchback Facelifting 2013 TCe 130KM 96kW
Mam 180 cm. Wszędzie się mieszczę. Bagażnik wystarczający. Sterowanie nawigacją w pokrętle dosyć niepewne, ale pewnie trzeba przywyknąć. Osobiście po prostu ja wyłączam i spokój.
~skubi1
Coupe 1.6 16v 110KM 81kW
Wszystko na swoim miejscu. Jedynie do czego mógłbym się przyczepić to przełącznik zmiany świateł jak dla mnie to za bardzo przesunięty do kierowcy tak że trafiam na niego małym palcem.
~schwyntzu
Coupe Facelifting 1.6 16v 110KM 81kW
Kokpit minimalistyczny, ale zawierający wszystkie niezbędne rzeczy. Deska jest ładna, prosta i nieprzeładowana przyciskami. Sterowanie i obsługa bez zarzutu.
~Greg
Coupe 2.0 16v TCe 180KM 132kW
Bardzo dobrze. mało przycisków i to wyraźnie wydzielonych.Niektórzy piszą, że przy radiu są małe. Ja używam manipulatora pod kierownicą, który jest bardzo wygodny.
~wurkut
Grandtour 1.6 16v 110KM 81kW
Nie narzekam jak na razie, pali mniej więcej tyle co się spodziewałem - bez szaleństw średnio od 6,5 do 8 litrów w cyklu mieszanym, z klimą. Jak na taki kawał samochodu nie jest źle.
Dziennik kosztów dla Renault Megane III
5,9
8,7
9,1
~RaB
Coupe 1.6 16v 110KM 81kW
Jakość wykończenia bardzo dobra, duża poprawa w stosunku do poprzednika gdzie królowały plastiki:)wszystko na swoim miejscu. Brak zbędnych przycisków, wszystko pod ręką.