Lista ocen Renault Megane IV Grandtour (30) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~vonski
Grandtour 1.5 dCi 110KM 81kW
To chyba największa zaleta tego silnika. Łączne spalanie z prawie 1500km wakacji to ok. 5,5 (na dystrybutorze, bo komputer kłamie co najmniej o pół litra w dół). Co ciekawe silnik pali prawie tyle samo w mieście co w trasie, nie robi większej różnicy także obciążenie, Przy spokojnej jeździe zasięg sięga prawie 1000km, co jest dobrym wynikiem przy stosunkowo niewielkim baku.
~Kris
Grandtour 1.6 SCe 114KM 84kW
Samochodem pokonałem ponad 5000 km. Stosunek jazdy po trasie do jazdy miejskiej to jakieś 60/40 (dojazdy autostradą do pracy). Meganka przy jeździe z prędkością 140-150 km/h nie wykazuje tendencji do tworzenia się "wiru w baku". Póki co jestem zadowolony z poziomu spalania po zmianie samochodu z małego miejskiego Forda na kombi segmentu C. Pozytywne zaskoczenie :)
~Rafał
Grandtour 1.5 dCi 110KM 81kW
Cena ASO, w tym oryginalnych czesci rozsądna zwłaszcza przy uwzględnieniu faktu, że serwis jest co 30 tys. Nie mam wątpliwości co do zasadności kupna oryginalnych części, z racji żywotności poszczególnych podzespołów auta np. łączników stabilizatorow, czy ich skuteczność np tarcz hamulcowych, klocków hamulcowych etc.
~BigMac
Grandtour 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Tu minus dla Renault. Drogie przeglądy, (ok 800zł i wymiana TYLKO filtra przeciwpyłkowego :) w 2 roku /30 tyś dopiero olej !!! WTF ? Spalanie: Trasa 700km 6,7, po mieście 8.4. Powyżej 140kmh spalanie drastycznie wzrasta
~Paweł
Grandtour 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Tutaj jest idealnie. Póki co wymieniam tylko olej i filtry. Pomijając ten incydent z łącznikami stabilizatora przód. Koszty w autoryzowanym serwisie są porównywalne do zwykłego warsztatu.
~PK
Grandtour 1.6 SCe 114KM 84kW
Obecne poniesione przeze mnie koszty to podstawowe materiały eksploatacyjne tzn. filtry, olej, tarcze i klocki hamulcowe - ogólnodostępne - pełno zamienników w przystępnej cenie
~Jarek
Grandtour 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Części nie są drogie, za to spalanie jest bardzo wysokie. 80% to miasto i spalanie jest na poziomie 11-12 litrów.
~Bartosz
Grandtour 1.5 dCi 110KM 81kW
Niskie spalanie przy bardzo spokojnej jeździe, awaryjny samochód szczególnie boli po kieszeni kiedy skończy się gwarancja
~Maliniak
Grandtour 1.6 SCe 114KM 84kW
Chciałem kupić czujniki ciśnienia do zimówek - 200zł za sztukę (bo się nie da przełożyć). Niemiłe zaskoczenie.
Dziennik kosztów dla Renault Megane IV Grandtour
6,6
7,8
~Adaś F.
Grandtour 1.5 dCi 90KM 66kW
opony,rozrząd,półosie,chlodnica klimatyzacji,nowy czynnik,hamulce:tarcze klocki,wachacz prawy,...8000tysi
Renault Megane IV Grandtour