Lista ocen Renault Scenic I Minivan 1.6 i 90KM 66kW 1996-1999 (125)

3,7
~RoN
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
Długo zastanawiałem się czy pisać tą opinię. Z jednej strony jest to auto, które pokochała moja młodsza córka, z drugiej nękają mnie zaniedbania poprzednich właścicieli. W zasadzie należałoby napisać krętaczy. Bo jak nazwać kogoś, kto zamiast wymienić termostat wydłubuje z niego bebechy i wstawia pustą skorupę? Wiem dlaczego ktoś to zrobił - myślał dureń, że uszczelka pod głowicą pada, bo po wstawieniu nowego termostatu płyn kipiał w zbiorniku...
~jacekchoj1
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
auto sprytne rodzinne i wielozadaniowe jak na obecne czasy tanie w utrzymaniu pod względem spalania i części wbrew opiniom o autach francuskich auto sprawuje się nienagannie jeżeli chodzi o pierwsze wydania i roczniki nie ma problemu z częściami są dostępne nowe i to w dostępnych cenach jak również można bez problemu dostać używane części
~www.lodyga16.16@o2.pl
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
Moim zdaniem to jak najbardziej doskonałe auto rodzinne, w cenie do 10 000 nie kupiłbym lepszego auta typu Van, w takim stanie i wolę kupić Renault niż jakiegoś zajechanego Vw Sharana...
~podly1
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
Samochód dający poczucie komfortu, przestronny, rodzinny, miękki i wygodny. Niestety nieco awaryjny - trzeba o niego bardzo dbać i spokojnie nim jeździć. Scenic potrafi się za to odwdzięczyć za dobrą opiekę - polecam.
~AS
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
Bardzo dobrze wchodzi na obroty. Moc 90 km/h mi w zupełności wystarcza, bo wcześniej jeździłem Matizem i mam nawyki w prowadzeniu z tamtego samochodu. Dobrze zbiera się przy wyprzedzaniu, nawet na 5 biegu, ale nie należy zapominać o obrotach i nie zaszkodzi redukcja. (Silnik)
3,2
~th_omas
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
ogólnie - gdyby nie te problemy z silnikiem i mniejsze zużycie paliwa było by całkiem dobrze - może w moim egzemplarzu silnik był bardziej zawodny niż w innych - miejsce wewnątrz, pozycja za kierownicą, łatwość prowadzenia i manewrowania stawia go wysoko!
2,2
~hary
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
Ogólnie, masakra... Samochód ani dla rodziny, ani do wożenia czegoś cięższego. To nie nadaje się do niczego. Napęd na przód - totalna porażka, nie wiem co w nim było przez pół roku zmieniłem 2 razy opony bo na każdych się ślizgał i lato i zima, w końcu kupiłem nowe i to samo. U mechanika nic nie stwierdzono jak i w ASO
2,9
~Mariusz.
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
Do 140 tyś -niezły, niezle sie wkreca, równomiernie.Dość żwawy.Ostatnio przy takim przebiegu 140 tys, bardzo nie rowna praca i wprost gaśnie na skrzyżowaniu po spuszczeniu nogi z gazu ale wpływ ma chyba takze instalacja LPG>Do wymiany uszczelka pod głowicą. (Silnik)
~rafik
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
Jestem zadowolony z tego samochodu, chociaż, zaczęły sie pojawiać ogniska korozji, które sie bardzo szybko rozprzestrzeniają, radze korzystać z porządnego zakładu blacharskiego, bo ja tak nie zrobiłem i po 2 miesiącach od nowa zabawa z rdzą w tych samych miejscach
~tewu
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
Ogólnie samochód oceniam dobrze. Jest to znakomite auto dla rodzinki z dziećmi. Bardzo dobra widoczność, dużo miejsca, idealne dla wysokich. W miarę ekonomiczne - spalanie 7-8.5l. Awaryjność też nie jest wysoka - nigdy nie miałem przypadku, żeby odmówił posłuszeństwa na środku drogi ;) Gdyby nie problemy z wentylacją i ogrzewaniem oraz zbyt słaby silnik, ocena byłaby wyższa. Kupiłbym takie auto jeszcze raz ale pod warunkiem, że silnik...
Renault Scenic I Minivan