Lista ocen Renault Scenic I Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW 1997-2000 (26) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~em memil@go2.pl
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
Ogólnie nigdy mnie nie zawiódł, raz za długo zwlekałem z wymianą akumulatora no i stało się, nie zapalił w zimę. Zastanawiałem się nad zakupem akumulatora żelowego - takiego jak był w oryginale - ponieważ akumulator jest schowany pod siedzeniem pasażera, przerażała mnie cena - blisko 750 zł, no i kupiłem lepszy akumulator bezobsługowy za 350 zł i też jest ok. Działa do dziś.
~Harald
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
Po 8 latach eksploatacji pękły przewody hamulcowe, ale jak się później okazało(wg ASO renault) mają być co 6 lat zmieniane. Przy przebiegu 160tys trzeba było zmienić tylne amortyzatory, ale uważam, że i tak bardzo dużo wytrzymały jak na Polskie drogi.
~slawek_ml@wp.pl
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
wiecie co żeby nie zapeszyć to jak narazie nic !!!!!!!! po zakupie w marcu wymieniłem paski itakie tam oleje i inne jeżdżę i jeżdżę !! i śmieję się się z kumpli co mają \" niezawodne \" passaty he he
~Darecki
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
Jedyna usterka to awaria przepływomierza...ale ma to swoje dobre strony,bo po odpięciu uszkodzonego auto zdecydowanie zyskało na dynamice.
~woju
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
Tylko raz mnie zawiódł - wysiadł jakiś sterownik (elektryk powiedział, że w Renówkach to kwestia czasu - naprawa 150PLN a w serwisie ok. 2000PLN!)
~krzysiek
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
Najpoważniejsza usterka - wadliwy ( fabrycznie) sworzeń wahacza ( wymieniłem cały wahacz ze sworzniem i tulejkami - 62 zł!!!! ) poza tym bezawaryjnie.
~andrzej102
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
szybko traci własności napinacz paska napędów pomocniczych, wymiana co dwa lata, uszkodzony przepływomierz powietrza, twarde sprzegło chyba z winy linki.
~makel1
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
Mam go nie cały rok i usterek BRAK :) poza jedna drobną gdzieś w elektryce ...opisana poniżej (sprawka wilgoci)
~aka
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
poważnym problemem scenica jest elektryka - ciągle pada; problem z immobilaiserem; trzeba uważać na ukłąd hamulcowy;
~maciek78
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
immobilaiser- nie naprawiać! Wyrzucić! nikt tych aut nie kradnie
Renault Scenic I Minivan