Lista ocen Renault Scenic I Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW 1997-2000 (30) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Harald
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
Tutaj już nie jest tak dobrze. Auto jest strasznie podsterowne, pewna próba pokonania zakrętu ze zbyt dużą prędkością zakończyła się w rowie. Ponadto auto ma tendencje do nurkowania w tracie hamowania. Jeśli ktoś lubi dynamicznie pokonywać zakręty to Scenic to zdecydowanie nie auto dla niego. Jeśli o komfort resorowania i tłumienia nierówności to jest bardzo dobry.
~Jarek
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
Czuć dziury na naszych drogach.Raczej nie jest komfortowe.Auto jak na swoją wysokość bardzo dobrze trzyma się drogi i dobrze się prowadzi.Zawieszenie bardzo trwałe i mało awaryjne.Przez 6 lat eksploatacji na "polskich dziurach"wymienione tuleje w jednym wahaczu i końcówki stabilizatora,reszta zawieszenia jeszcze oryginalna
~krzysiek
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
Czuły na podmuchy wiatru ale dobrze zestrojone zawieszenie zapewnia prawdziwy komfort, Części bardzo tanie (oczywiście zamienniki) przedni wahacz z tulejkami i sworzniem czyli praktycznie całe zawieszenie przednie kupowałem za 62 zł sztuka.
~rr
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
jak to francuz...jedni to lubią inni nie....rzecz gustu. Zawieszenie wybija się w takim samym tempie jak w innych markach którymi jeździłem....nie zgadzam się, że jest mało trwałe....jest w porządku.....części zamienne do zawieszenie śmiesznie tanie....
~sanford75@o2.pl
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
tłumienie nierówności pogarsza sie z kolejnymi przejechanymi kilometrami. Tłumienie na 3+, w zakrętach radzi sobie dobrze. Stosunkowo wysoki prześwit pozwala śmielej jeździć po leśnych duktach.
~Tomek setunia_1969@vp.pl
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
W porównaniu z moją poprzednią Camry trzyma się drogi jak przyklejony. Na trasie którą jeżdżę często w zakręt, w który Toyotą wchodziłem max 80/h Scenikiem bez problemu wchodzę ponad 100/h.
~slawek_ml@wp.pl
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
jak kto lubi, ten jest miękki zresztą jak w każdym francuzie, no napewno na polskich drogach trzeba być rozsądnym i na kazdym przeglądzie sprawdzac czy cos sie nie zurzyło
~maciek78
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
jak zawieszenie porobione to jedzie prosto, fajnie trzyma się drogi, troche buja na zakrętach ale to miękka i wygodna francuska kanapa a nie twardy bolid
~kornik
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
Po przesiadce, z niskiej i szerokiej Laguny, miałem wrażenie, że wylecę na pierwszym zakręcie ale to kwestia przyzwyczajenia się do wyższego samochodu.
~tatanatanaitymona
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
Miękkie zawieszeni w tym aucie jest super , prowadzi się naprawdę dobrze dopóki się nie jeździ sportowo ale to w końcu auto nie do wyścigów.
Renault Scenic I Minivan