Lista ocen Renault Scenic I (273) - Ergonomia

Na liście zabraknie 567 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Older
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Trudno mi tutaj napisać coś więcej. Miałem wrażenie, że w tym aucie wszystko jest na swoim miejscu. Przycisków nie jest wiele, są raczej intuicyjne. Schowków znajdziemy mnóstwo, jedne są praktyczne, inne to bardziej taki bajer na drobiazgi. Niezbyt mądre rozwiązanie użyto tworząc schowki w drzwiach tylnich. Zwężają się na końcu mocno, ale nadal są głębokie dlatego jeśli coś nam niefortunnie potoczy się na koniec tego schowka możemy mieć...
~Max
Minivan 2.0 i 16V 140KM 103kW
Ergonomia całkiem dobra. Na mój gust sterowanie ogrzewaniem powinno być trochę wyżej i bliżej kierowcy. Szkoda że nie ma regulacji kierownicy w 2 płaszczyznach. Długa dźwignia biegów sprawia, że trzeba mocno wachlować. Poza tym nie ma się do czego doczepić. Mnóstwo poręcznych schowków i ogromne kieszenie w drzwiach. Dziwne, że kieszenie w drzwiach nie mają wyprofilowania na ustawienie butelki w pionie, bo w poziomie bez problemów mieszczą się...
~sanford75@o2.pl
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
kierownica jest jak w autobusie - półleżąca co może być dla niektórych zaletą, a dla innych wadą. Drążek biegów za nisko. radio super umieszczone i wyświetlacz jest osobno od radia na środku konsoli razem ze wskaźnikiem temp i zegarkiem. Na fotelach siedzi się jak na krześle - kwestia gustu - natomiast nie jest się przez to przykurczonym. Liczne schowki choć niezbyt głębokie. bagażnik 400 l - płaska podłoga i ścianki boczne bez wgłębień na...
~mroofczak
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Schowki, schowki i jeszcze raz schowki. pod deską, na desce, pod fotelami przednimi i tylnymi. Na środku klimatyzowany schowek na napoje. Malutki minus za brak miejsca na telefon komórkowy. Mniejsze modele mieszczą się pod dźwignią hamulca ręcznego, w uchwycie do zamykania drzwi, a już bardzo kompaktowe na półeczce pod zegarkiem (ja trzymam tam okulary). Niestety Samsung Note3 wymagał dokupienia maty antypoślizgowej na górę deski.
~Rx4
RX4 2.0 i 140KM 103kW
Auto bardzo wygodne, siedzi się wysoko, a bardzo duża ilość schowków pozwala spakować w nie wiele przydatnych gadżetów. Klimatyzowany schowek przy biegach, schowek na podszybiu i przed pasażerem pozwalają na schowanie najpotrzebniejszych przedmiotów w zasięgu ręki. W kieszeń na drzwiach mieści się spokojnie butelka z napojem. Do schodków w podłodze i pod tylnymi fotelami łatwy dostęp.
~hanskloss2004@yahoo.com
RX4 2.0 i 140KM 103kW
Jest pare dupereli, ktore denerwują. Np. brak regulacji kierownicy w osi. Jest tylko góra dół. To w tym aucie nie wystarcza. Schowków jest ponad 20. Tylko po cholere komu schowki pod nogami pasażerów, albo pod ich fotelami(!). Lepiej by żabojady zrobiły duży schowek tam, gdzie powinien być, czyli po prawej stronie. Ten co jest, jest za mały. Podobnie pozostałe najczęsciej używane. ZA MAŁE. I niewygodne.
~Erg
Minivan 1.6 i 75KM 55kW
Rozmieszczenie manipulatorów wygodne, Fotele miękkie, wygodne nawet chyba za bardzo. Zasterzeżenia mam do regulacji fotela kierowcy oraz zbytniej bliskości pedałów (chodzi mi oczywiście o te w podłodze:)). Jak by nie ustawiał fotela to albo za blisko nogi albo za daleko ręce i wrażenie że "zjeżdża" sie z fotela do przodu przy podniesionym max do góry fotelu.
~maumig@wp.pl
Minivan 2.0 i 115KM 85kW
nie chce tego auta przedstawić w samych superlatywach ale to naprawde dobre autko(a kilkoma autkami już jeździłem)ale jeżeli chodzi o wykorzystanie wnętrza to naprawde ideał...będziesz się uśmiechał po kupnie autka jak będziesz odkrywał coraz to nowe schowki w aucie:)...ma bardzo funkcjonalne wnętrze.. ja osobiście doliczyłem sie 16! schowków,,,ale ponoć ktoś doszukał sie 19!
~chiwers
Minivan 1.4 i 16V 95KM 70kW
jak najbardziej wszystko ok, no tylko popielniczka w miejscu debilnym :) , ale zamontowalem druga przy dzwiach, pozatym schowki jak najbardziej przydatne i na miejscu. pozatym wygodnie sie prowadzi, wchodzi sie i wychodzi z biegu, plus ze nikt nas nie oslepia , znakomita widocznosc. zegary widoczne i dostep do innych przyrzadow dobry. tez z plusem.
~AS
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
Wszystko na swoim miejscu. Bardzo dużo miejsca, przestrzeni wręcz za wiele. Wszystko dobrze przemyślane i jak dotychczas nie zauważyłem by cokolwiek z ergonomii mnie irytowało. Może przydałby się podłokietnik środkowy, przynajmniej dla kierowcy. Bardzo duży bagażnik, duża możliwość aranżacji wnętrza, przewoziłem szafę w kartonach, długą na 2,40m.