Lista ocen Renault Scenic II (195) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 187 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~langvandock
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Jak dla mnie bardzo twardy. Auto dobrze trzyma się jezdni, także w ciasnych zakrętach pokonywanych ze znaczną prędkością. Na polskich dziurach i nierównościach ta twardość oznacza niekończącą się serię krótkich drgań i podskoków. Cóż, auto stworzone na świat innych nawierzchnii. Na autostradzie w porządku.
~Witek
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
W tej chwili jest na nszych "drogach" mnóstwo dziur. Scenic znosi je doskonale. Czasem słychać tylko tąpniecia opony o krawędzie dziur. Na grzbietach ograniczających prędkośc przy np. szkołam tylko tekko bujnie. Poprzednio jeździłem skodą fabią kombi - musiałem ostro chamować, inaczej podskok pod sam sufit
~Bartek
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Daję pięć. Układ jezdny dobry, ale bez sportowego zacięcia, wiadomo nie jest to trzydrzwiowe coupe. Zawieszenie bardzo miękkie, wspomaganie wręcz gumowate, możemy manewrować jednym palcem. Hamulce wystarczające. Przód doskonale pokonuje nierówności, tył trochę gorzej.
~marmar66
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
układ jezdny jak to w mini vanach! Na zakrętach nie poszalejemy! Zawieszenie na początku wydało mi sie twarde (wczesniej mialem omege) ale z czasem jest ok! Na zakretach przy dziurach strasznie podskakuje tyl samochodu przez co wydaje nam sie ze do konca nie panujemy nad autem!
~Waldi
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Autko fajnie się prowadzi, a to dzięki elektrycznemu wspomaganiu w Thali jest hydraulika i prowadziła się w jodełkę jadąc na wprost. Scenic II jest pod tym względem bardzo punktualny, aczkolwiek czasami lubi zaśpiewać na swoją nutkę zwłaszcza na ciasnych zakrętasach.
~Hiopilita
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Komfortowy, dobre prowadzenie , szczególnie na 16" 205 55 jednak opony odbierają trochę komfortu. Duży minus za układ kierowniczy ze wspomaganiem, świetny na parkingu ale podczas jazdy wrażenie braku połączenia kierownicy z kołami, zero czucia, niska precyzja.
~Remeek
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Od dłuższego czasu puka stuka i żaden z 4 mechaników nie może zlokalizować usterki, niby wsio ok w zawieszeniu. Wymienione poduszki silnika, wieszaki tłumika a i tak hałasuje. No i ten denerwujący "stuk" przy każdej zmianie biegu i puszczeniu pedału sprzęgła.
~Tadek
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
Bardzo prosty, ja jedynie wymieniałem końcówki drążków kierowniczych. Z tyłu niezniszczalna belka skrętna, która zajmuje bardzo mało miejsca i dlatego każdy Scenik ma pełno wymiarowe koło zapasowe czego może pozazdrościć każdy właściciel nowego VW.
~Andrzej
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Tu jest tragicznie... Przesiadłem się z Focusa... Scenic II ma prawie cały ciężar auta na przedniej osi. W zimie przy śliskiej jezdni jedzie gdzie chce.(nowe zimówki i zbieżność OK) Belka z tyłu to kolejna tragedia, szczególnie przy zakrętach...
~feodor
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Zawieszenie na wysokości pozwalającej zaoszczędzić sobie nerwów z powodu zaliczonych krawężników. Szerokie koła pozwalają na komfort jazdy nawet na drodze z dużymi ubytkami asfaltu. Niestety intensywna jazda po mieście kończy się przygodą u mechanika.