Lista ocen Rover 75 (129) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 141 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~POLICJANT
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
Dosyć sztywne. Trochę męczący na miejskich dziurach. Bardzo podsterowny w miejskim ruchu. Mimo wspomagania trzeba dobrze trzymać kierownicę jeśli zaczynamy przyśpieszać będąc jeszcze w zakręcie. Ponadto jest mało stabilny jadąc po koleinach pozostawionych przez TIRy. Tu trezba bardzo uważać, bo ciągle go znosi bądź to na lewo to na prawo.
~Michal
Sedan 2.0 CDT 115KM 85kW
75 prowadzi się super. Ale zawieszenie wymaga doglądania. Wciągu 160tys wymieniłem wahacze z czego prawy dwa razy!. Za pierwszym razem kupiłem z allegro jakieś tani i niestety po 30tys musiałem go wymienić ponownie. Wymieniałem jeszcze jakieś duperele. Poprzedni właściciel przy 200tys km podobno zrobił całe zawieszenie.
~Kistel kistel@orange.pl
Kombi 2.0 CDT 115KM 85kW
Nie jest to sportowe coupe, nie jest to terenowiec, nie jest to dostawczak. Jest to limuzyna i takie właśnie ma zawieszenie. Wybiera dziury i przenosi nas nad nimi bardzo delikatnie. Nic głucho nie stuka, nic nie wali. Auto jest wciąż na orginalnych podzespołach i nic sobie nie robi z polskich dróg a kiometry lecą.
~RM
Sedan 2.0 V6 150KM 110kW
Doskonały jedynie dla osób ceniących komfort. Nieznośne stanie się dla tych lubiących ostrzej pojeździć. Miękko pokonuje nasze drogi, tylko czasem sygnalizując, że nie unosimy się w powietrzu. Nie polecam felg ze stopów lekkich powyżej 16 cali. Wówczas auto staje się sztywniejsze, ale i bardziej piskliwe w środku
~Paw
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
Jedno z najlepszych zawieszeń z jakimi sie spotkałem, auto nawet przy szybko pokonywanych zakrętach nie przechyla sie i nie ślizga. Wspomaganie jest świetne ponieważ w mieście działa leciutko, natomiast na trasie szczególnie na zakrętach auto czuje sie w kierownicy i można łatwo nad nim panować. Jazda porównywalna z Citroenem XM.
~Maruś
Kombi 2.0 CDTi 131KM 96kW
Bardzo wygodny, co przy tej wielkości auta to raczej normalne. Nie ma problemu z ominięciem przeszkody nawet przy dużych prędkościach. Na śliskim, przy włączonej kontroli trakcji lub/i trybie zimowym - naprawdę ciężko to auto wprowadzić w poślizg. Dla mnie szok. Brawo inżynierowie ROVER\\BMW
~K@rolek
Kombi 2.0 CDTi 131KM 96kW
Nie miałem jeszcze ekstremalnej sytuacji na drodze ale próbowałem autem trochę \"poszaleć\" na wolnej przestrzeni. Nie daje sie łatwo wprowadzić w poślizg a dzięki ASR szybko mozna z niego wyjść. Troszkę sie wychyla ale i to jest nie groźne. Hamulce rewelacja, bardzo dobrze \"wyczuwają\" intencje kierowcy.
~Klaun_Szyderca
Sedan 2.0 CDT 115KM 85kW
Dobrze wybiera dziury w mieście, zawieszenie komfortowe zapewniające równocześnie dobre trzymanie w zakrętach. Nieco za miękkie przy dużych prędkościach na autostradach. Często trzeba wtedy korygować tor jazdy, ale jeżdżę na 15\'\' kołach. Polecam minimum 16\'\' i szersze opony na sezon letni.
~over
Kombi 2.0 CDTi 131KM 96kW
Duży ,, stabilny,, samochód Bardziej na długie trasy a nie na drift :) Nie wiem jak spisuje się na polskich drogach ale mieszkam w Niemczech i tu go użytkuje.Jedynie promień skrętu mógłby być lepszy.W mieście na ciasnych parkingach trzeba się ,,nagimnastykować,,
Dziennik kosztów dla Rover 75
6,9
12,5
12,6
~Jarosław
Kombi 2.0 CDTi 131KM 96kW
Mam auto 2 lata, przejechałem ponad 40 tys. Nic nie stuka, nic nie puka. Nawet końcówek drążków kierownicy jeszcze nie robiłem. Auto mało sportowe :D ale i nie takiego się spodziewałem. Przy ostrzejszej jeździe pasażerowie muszą się mocno trzymać.