Lista ocen Saab 9-3 II SportSedan 2.2 TiD 125KM 92kW 2002-2004 (15) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~michalf1@o2.pl
SportSedan 2.2 TiD 125KM 92kW
Jeśli chodzi o paliwo przetestowałem auto w różnych stylach jazdy zarówno na trasie jak i w mieście. Stylem emerytalnym na trasie do 120-130 potrafił ze spalaniem zejść poniżej 6l. Szybka jazda na trasie 7.2l (miejscami podchodziło do 8.3) ale w rezultacie na końcu wyszło 7.2l. Co do miasta o dziwo mało stoję w Warszawskich korkach bo wyjeżdżam z centrum i tu spalanie przy pokojnej jeździe i używaniu turbo po rozgrzaniu silnika wychodzi 8l...
~ADAM
SportSedan 2.2 TiD 125KM 92kW
Auto ekonomiczne to nie jest. Ceny części nie należą do najtańszych a raczej tych droższych. Silnik ten sam co w vectre C 2.2 dti. Pali więcej niż np a4 z 1.9 TDi ale i ciężar auta jest większy. Mi to nie przeszkadza i nie zraża do marki. Na wyjazdzie wakacyjnym zrobiłem ok 2 tys km z czego ponad połowa po autostradach, gdzie prędkośc podóżna wynosiła średnio ok 150 km/h. Auto spaliło ok 8 l/100 km
~Paweł3
SportSedan 2.2 TiD 125KM 92kW
Jak na jego mase jest według mnie rewelacja. Zazwyczaj podróżuje nim jedna osoba ale przy sporym bagarzu czy pięciu osobach również SAABik ma sie czym chwalić. Narazie nie miałem żadnych poważnych awari ale części niestety nie należą do najtańszych. Zreszto jak ktoś przesiada się z Seata do auta którego marka zaczyna sie na litere ,,S\" ale to już wyższa półka.
~1bandzior1@wp.pl
SportSedan 2.2 TiD 125KM 92kW
Zimą miasto ok. 8-8,3 litra, latem ok. litra mniej. Może dlatego że nie jeżdżę zbyt dużych odcinków. Trasa - do 140 km/h ok. 6,2. Powyżej tej szybkości, nawet przy dynamiczniej jeździe nie spalił mi więcej niż 7 litrów. Takie średnie zużycie z trasy to 6,5 litra. Można zejść do ok. 5,5 litra - ale trzeba przemieszczać się do 100 km/h (tylko po co- tiry będą wyprzedzać)
~Maciej
SportSedan 2.2 TiD 125KM 92kW
Spalanie tego autka to bajka ... Na trasie spala 5,4 litra przy 120 km/h, przy ostrej jeżdzie potrafi łyknąć 8-9 litrów. W mieście schodzi poniżej 9 z włączoną klimą i delikatną jazdą. Jest naprawdę super pod tym względem.
~robot0
SportSedan 2.2 TiD 125KM 92kW
ogólnie dobrze, szczególnie że dość dużo części dzieli z oplem, co do zużycia paliwa wszystko zależy od stylu jazdy przy odpowiednim operowaniu pedałem przyspieszenia zużycie bardzo rzadko przekracza 7,0 l/100km w mieście
~tomalka_2007
SportSedan 2.2 TiD 125KM 92kW
Bardzo dobrze jak na silnik 2.2. W mieście około 7 litrów. na trasie 6,3 przy jeździe ok 130-140. Na trasie wrocław - katowice spalił mi nawet 5,7 przy jeździe 110km. Ale potrafi także wziąść 9litrów pryz bardzo dynamicznej jeździe.
~Cypisek.
SportSedan 2.2 TiD 125KM 92kW
Ten saab to taka Vectra c jest dużo elektroniki żyjącej swoim życiem. Ogólnie jak się nie psuje to spoko ale jest parę dość drogich drobiazgów np. pompa wtryskowa regeneracja 2.5 tys zl i moduły elektroniki
~Morgan
SportSedan 2.2 TiD 125KM 92kW
Silnik jak na swoją pojemność spala odpowiednio. Nie da się przekroczyć 9 litrów, nawet przy mocnym butowaniu. Spalanie na oponach Nokian 225/45/17 oznaczonych klasą E jeśli chodzi o oszczędność paliwa.
Dziennik kosztów dla Saab 9-3 II SportSedan 2.2 TiD 125KM 92kW
5,9
~Irek irekglodowski@gmail.com
SportSedan 2.2 TiD 125KM 92kW
Nigdy na drodze nie szalałem,staram się jechać płynnie i równo.Te cylindry trzeba napełnić .Średnie zużycie to 6,1 latem 6,5 zimą można przyjąć 35% miasto 64% poza.
Saab 9-3 II SportSedan