Lista ocen Seat Altea (134) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 167 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Greg
Standard 1.6 TDI CR 105KM 77kW
Bardzo skrajne emocje. Z jednej strony cała deska wykonana jest z twardego plastiku, który ani dobrze nie wygląda, ani nie jest przyjemny w dotyku. Boczki drzwi też są tapicerowane tylko częściowo, reszta to chamski czarny plastik. Z drugiej strony nic nie trzeszczy, skórzana kierownica jest gruba i świetnie leży w dłoniach, fotele są rewelacyjne. Szkoda tych oszczędności na materiałach w kokpicie, bo auto nawet mimo wieku i przebiegu, jest...
~Kot
Freetrack 2.0 TSI 211KM 155kW
Jako nowy zapewne był raczej drogi - ja kupiłem 4-latka za 60tys + prawie 20tys. na doprowadzenie do "ideału" (wszystkie płyny, paski, komplet felg, 2 komplety opon, geometria, hamulce, chip tuning ...) Teraz jako 10-letni dobrze utrzymany egzemplarz jest wręcz nieprzyzwoicie tani - nie "opłaca się " sprzedawać ! (w rozliczeniu za nowy samochód salon zaproponował cenę 17tys - też bym tak chciał kupić ... :))
~Cross
XL 1.2 TSI 105KM 77kW
I tu muszę się rozpisać, bo SEAT dodając super wyposażanie obniżył cenę. W pakiecie COPA z silnikiem 1,2 TSI masz alusy, halogeny z opcją doświetlania zakrętów, specjalne siedzenia i tapicerkę, multifunkcyjną kierownicę, climatronic dwustrefowy i kilka innych drobiazgów umilających jazdę, których nie dostaniesz w innym samochodzie w tej klasie. No i zniżki dla niektórych grup zawodowych. Czułem się jak w dniu Świętego Mikołaja...
~jakub_chudziński
Freetrack 2.0 TSI 211KM 155kW
W kategorii jakość/cena myślę, że ciężko byłoby znaleźć równie dobre auto spełniające wszystkie moje podstawowe wymogi: komfortowe, duże, pakowne, z napędem na 4 koła, automatem, mocnym silnikiem benzynowym, podwyższonym prześwitem (crossover, SUV). Koszty paliwa trochę większe niż w bardziej oszczędnych samochodach nie zmieniają postaci rzeczy. Przyjemność z jazdy mocno to rekompensuje.
~paweł
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
jestem bardzo zadowolony, kupiłem 1,5 roczny samochód sprowadzony przez Iberię z Hiszpani, było jeszcze 0,5 roku gwarancji, kosztował 63 000 zł - wyposażenie znacznie bogatsze od wersji w naszych salonach (poduszki z tyłu, ESP, i kilka drobiazgów) nowy wg cennika w tym czasie i z takim wyposażeniem kosztował 99 000 zł. Uwazam ze zrobiłem dobry interes.
~Radek
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Niby niedrogi jak na minivana - ale jednak wydając kilkadziesiąt tysięcy w środku powinno być przyjemniej - chociaż lepszej jakości materiały. Pewnie w skali całego procesu produlcyjnego to znikomy koszt a wrażenie byłoby o wiele lepsze. Z miłą chęcią dołożyłbym te kilkaset złotych.
~Arkadiusz (Matrix)
Standard 1.6 TDI CR 105KM 77kW
Biorąc pod uwagę jakość i bezawaryjność definitywnie stwierdzam, że seat jest zdecydowanie za tani zwłaszcza na rynku wtórnym. Nie będę wymieniał niektórych marek (, żeby nikogo nie urazić), które trzymają ceny, a w zamian nic nie oferują.
~MEDU S.A.
XL 1.4 TSI 125KM 92kW
Auto nowe w tej wersji wyposażenia kosztowało ok. 80.000. DUŻO (2012 rok). Jakość materiałów szału nie robi, ale spasowane wszystko jest OK. Póki co nic nie trzaszczy, nie skrzypi. Nawet zimą. Tylko ta twardość plastików niefajna, nawet nieco tandetna.
~dabek1985
Standard 1.9 TDI 105KM 77kW
Jakość wykonania wnętrza nie jest powalacąca. Plastiki są słabej jakości i lubią trzeszczeć. Wyświetlacz radia wygląda jak z przeszłości. Atko ratuję dobry silnik i osprzęt. Cena jak na takie autko dość wysoka. Duży spadek ceny przy dłuższym użytkowaniu
Dziennik kosztów dla Seat Altea
9,6
10,9
~RosenG
Standard 1.6 Mpi 102KM 75kW
Kupiełm uzywany z 2004r. za 27tys zł, ale do dzis załuje ze sprzedałem leona I, teraz jakbym miał wybierac to razcej cos z japońca. Posiadam krajówke dodam, troche za slabo wyposazony aczkowliek wystarcza, minus za brak el. szyb z tyłu w standardzie.