Lista ocen Seat Altea (189) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 112 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
XL 1.6 TDI CR 105KM 77kW
Sama praca jest ok, ale to ze automatyczna skrzynia biegów uszkodziła się po 45 tys. km, to zakrawa na żenadę. Jedno szczęście, że zepsuła się w okresie gwarancji i wymienili na nową, ale jak ktoś robi 15 tys /rok to życzę powodzenia.
~bacu55
Standard 1.9 TDI 105KM 77kW
Skok lewarka krótki, biegi wchodzą bardzo precyzyjnie, jednak wg. mnie trochę za ciężko. Z dwójki na jedynkę trzeba naprawdę mocno wbić bieg. Ogólnie to nic nie zgrzyta i jest ok. A no i przelozenia sa troche za krótkie.
~Paeoslka
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Skrzynia precyzyjna krótkie przełożenia duży plus. Praktycznie bezawaryjna. Dużo bardziej precyzyjna niż w aktualnej octavii 3. Szkoda Że w 1.9 tylko 5 biegowa przy większych prędkościach brakowało 6 biegu.
~Jurek- 48
Standard 2.0 TDI 140KM 103kW
W porównaniu do poprzednich ostatnimi laty aut które miałem; Skoda Fabia i VW Golf IV czuję się jak na torze wyścigowym ekstra. No i ta 6- tka do przodu , na trasie do Warszawy (480 km) rewelacja.
~VoodoGT
Standard 2.0 TDI 140KM 103kW
Mało precyzyjna działająca z oporami trudno szybko zmieniać biegi z powodu krótkiego lewarka podłokietnika o który zawsze trącamy łokciem. Lubi haczyć przy 5 i 6 biegu. Bardzo krótka jedynka.
~Kot
Freetrack 2.0 TSI 211KM 155kW
Przy spojonej jeździe naprawdę trudno się do czegokolwiek przyczepić, ale raczej nie lubi "brutalnego" (dynamicznego) lub niezdecydowanego traktowania (czasem zdarzy się szarpniecie)
~walldemaro
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
Rewelacja, to mój pierwszy automat w życiu i chyba dokonałem dobrego wyboru na rynku, skrzynia bardzo szybka, możliwa ręczna zmiana biegów, program sport b.dobrze dopracowany, super!
~Arni35
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
Remont skrzyni z wymianą dwumasu i sprzęgła łożysk i przebudową obudowy skrzyni przy przebiegu 250 tyś koszt 4500pln. Skrzynia za słaba do tego silnika.
~P941
Freetrack 2.0 TDI 170KM 125kW
Świetnie pracuje, ma dobrze rozłożone przełożenia, każda zmiana biegu jest miłym doświadczeniem. Na duży plus zasługuje sam lewarek i jego wykonanie.
~sruba
Standard 2.0 TFSI 200KM 147kW
6-cio biegowa DSG. I-d-e-a-l-n-a ! (przy dodatkowych informacjach o samochodzie, nie można wybrać skrzyni automatycznej dla tego modelu !)