Lista ocen Seat Altea (215) - Silnik

Na liście zabraknie 86 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~siekiera
Standard 1.9 TDI 105KM 77kW
naczytalem sie sporo komentarzy ze jest bardzo glosny ,ale mi on wcale nie przeszkadza.kiedy jest zimny bardziej go slychac i przy przyspieszaniu tez i tyle . poza tym jest cicho,w trasie prawie nieslyszalny . bardzo fajne przyspieszenie, 2,3,4 idzie jak burza(jak dla mnie). elastycznosc bardzo dobra.
~antek
XL 1.4 TSI 125KM 92kW
Elastyczność bardzo dobra. Cichy, odpowiednio przyspiesza, nie odczuwa się potrzeby większej mocy silnika. W porównaniu do TDI 105KM jest dużo płynniejszy w przyspieszaniu i nie dudni, chociaż potrafi zrobić się głośny na wysokich obrotach. Praktycznie nie zauważa się turbodziury.
~Kra
XL 1.6 Mpi 102KM 75kW
Zastrzezenie: auto kupione w RFN i tam (dla mnie "tu") uzytkowane. Jest to Altea XL Stylance. Silnik jednak troche za slaby na tak duze auto. Szczegolnie przy duzych predkosciach (ponad 140) nie daje satysfakcji. Ale generalnie, przy normalnym uzytkowaniu nie mozna sie przyczepic.
~VoodoGT
Standard 2.0 TDI 140KM 103kW
Kultura pracy bardzo słaba do 80km/h mamy wrażenie że jedziemy ciągnikiem a nie samochodem. Powyżej 80km/h szum powietrza zagłusza traktor pod maską. Elastyczność bardzo dobra nie ma problemów z wyprzedzaniem gdziekolwiek i czegokolwiek. Doskonałe przyspieszenia do 160km/h później jest już trochę gorzej.
~rifraf
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
Idealny dla tego samochodu. Mocy nie brakuje. Na razie nie mam z nim problemu. Oleju praktycznie nie dolewam między wymianami co 15 tyś. W zimę zapala od przekręcenia nawet przy -20. W zimie zapala najlepiej z wszystkich moich poprzedników ( Leon i Passat 1,9 TDI )
~Paeoslka
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
1.9 tdi bxe niezbyt dynamiczny do normalnej jazdy po mieście wystarczajacy. Brak dpf. Słaba kultura pracy słychać w środku ale to kwestia karoserii. W moim przypadku bezawaryjny przy regularnych wymianach oleju i filtrów. Żadne longlife Spalanie w mieście 7,5 trasa 5.5-6
~butrus
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Zadnych zastrzezen, nigdy nic sie mu nie przytrafilo. No troche glosny, wiadomo...oszczedny i w sumie wystarczajacy, choc przydaloby sie wiecej kucy, ale cos za cos. W sumie elastycznosc ma duza. B trwaly. Klasyka gatunku. Myslalem o chip tuningu ale boje sie zepsuc.
~Rafal
Standard 1.9 TDI 105KM 77kW
Cztery gwiazdki tylko za jego specyfikę pracy, ale decydując się na 1,9 liczyłem się z tym że jego kultura nie jest taka jak w mocniejszych silnikach, plus za bezawaryjność i spalanie, co do przyśpieszenia to nie mam problemów na światłach no chyba że ktoś szuka sportowego auta.
~Mm
Standard 1.6 Mpi 102KM 75kW
Silnik trochę już stary, w sensie technologii, więc paliwożerny zwłaszcza po przekroczeniu prędkości 100km/h, ale z drugiej strony niezawodny. Może to jednak jakiś kompromis czyli bezproblemowość ale okupiona niekoniecznie niskim spalaniem - u mnie średnia to 7,8l/100km.
~Krzysztof
XL 1.2 TSI 105KM 77kW
Bardzo przyjemna jednostka, niestety przed zakupem samochodu nie miałem okazji się tym autem przejechać. Moje zaskoczenie było ogromne, z silnika 1.2 TSI można wyciągnąć sporą elastyczność. W trasie nieco słabiej sobie radzi, ale pomimo tego moja ocena jest wysoka.