Lista ocen Seat Altea Standard (111) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 92 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Arkadiusz (Matrix)
Standard 1.6 TDI CR 105KM 77kW
Ogrzewanie super wydajne - nie ma problemu z zaparowaną szybą itp. Baaardzo ciepłe - nigdy, nawet zimą przy mrozach nie ustawiam na maxa, bo byłoby po prostu gooorącooo - temperatura ustawiona na pół (21-22 C) jest wystarczająca. Climatronic - wiem, że duża kabina, ale.. mógłby lepiej chłodzić. Poza tym, co mnie trochę irytuje, to kratki nawiewu w środkowej konsoli, które nie dadzą się skierować na dół i trzeba się bardzo dobrze przyjrzeć,...
~Alteista, grzesiania@interia.pl
Standard 1.6 Mpi 102KM 75kW
Dziwię się temu co napisał VoodoGT bo już w wersji reference jaką mam są w standardzie bardzo wydajne nawiewy na tył(podwójne na miejsce, pod przednimi siedzeniami). Także nigdy, nawet w deszczowe dni nie zaparowała mi przenia szyba lub jakakolwiek inna. Mam półautomatycznego klimatika i działa lepiej niż np. automatyczna klima w Hondzie Civic. Ogrzewanie bardzo szybko zaczyna działać- w zimie po kilometrze już dmucha ciepłym powietrzem
~VoodoGT
Standard 2.0 TDI 140KM 103kW
Bardzo przeciętna. Klimatyzacja nie jest w stanie utrzymać takiej samej temp. w przeniej i tylnej części przedziału pasażerskiego. Szybko parują szyby, tylne przy sporej wilgotoności zawsze zaparowane (sprawdzone wszelkie kombinacje ustawień klimy). Brak nawiewów na tylne siedzenia!!! W zimne dni pomimo ustawienia temp na 18st z nawiewów leci gorące powietrze.
~Jarson
Standard 1.9 TDI 105KM 77kW
Zarówno wentylacja jak i ogrzewanie działają sprawnie i stosunkowo szybko, ale brakuje trochę większej możliwości ich regulacji- np. przycisk nawiewu na przednią szybę - chciałbym ustawić sam jego siłę. Nie ma też przycisku A/C, żeby można było wyłączyć klimatyzację i ustawić sam nawiew powietrza. Chyba że dzieje się tak w trybie ECON, ale nie sądzę.
~HighMG
Standard 1.9 TDI 105KM 77kW
Klimatyzacja manualna, ale spisuje się rewelacyjnie - bez jakichkolwiek zastrzeżeń. Ogrzewanie zachowuje się dziwnie - np. w mroźne dni ustawiając na 22 st. po dosłownie chwili samochód ogrzewa sie dosyć mocno a po jakimś czasie powietrze sie wychładza i wpuszcza zimne.... osobiście mnie to denerwuje bo najpierw jest mi za ciepło a potem znowu zimno
~Mm
Standard 1.6 Mpi 102KM 75kW
Posiadam klimatyzacje półautomatyczną, dla mnie działa OK. to samo tyczy ogrzewania. Czasami tylko, przy pewnych temperaturach zewnętrznych - niskich, temperatura nawiewanego powietrza jest niska i to da się odczuć, ale po chwili znowu czuć powiew ciepłego powietrza. Czyli ogrzewanie działa trochę 0-1-jedynkowo.
~Drasek
Standard 2.0 TDI CR 140KM 103kW
Klimatyzacja dwustrefowa jest bardzo wydajna, w gorące lata można bardzo szybko schłodzić wnętrze auta. W zimę ogrzewanie też bardzo wydajne, szybko nagrzewa się w środku. Bardzo cenię sobie również funkcję szybkiego odparowywania przednich szyb, dosłownie w kilkanaście sekund mamy pełną widoczność bez zaparowanych szyb.
~Konrad
Standard 2.0 TDI 140KM 103kW
Climatronic działa prawie prawidłowo jeżeli jest ustawiony na auto. Prawie, bo według mnie zbyt mały nawiem zimnego powietrza w lecie na nogi, a w zimie zbyt gorąco. Przy ręcznej regulacji brak możliwość jednoczesnego ustwienia nawiewu na nogi i na szybę, jak nie ma nawiewu na szybę, wtedy paruje.
~mich
Standard 1.9 TDI 105KM 77kW
Brak ogrzewania przednich wycieraczek to duży minus. Ostatnio zamarzło coś i pękło. W serwisie proponują nową wycieraczkę - nie obejmuje gwarancja. 180zł. Ogrzewanie nie działa jak zimny silnik. Nie grzeje się na postoju więc w korkach zimą w czapce przez znaczną część drogi.
~bacu55
Standard 1.9 TDI 105KM 77kW
O ile zimą bardzo szybko auto się nagrzewa, o tyle latem klima działa przeciętnie. Nie wiem może to wina obiegu. Przy zakupie był wymieniany kompresor klimatyzacji a serwis widocznie mało obchodziła reszta, nie wiem może czegoś brakuje. Dopowiem się do tego tematu po przeglądzie.
Seat Altea Standard