Lista ocen Seat Altea XL (55) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Cross
XL 1.2 TSI 105KM 77kW
Masa miejsca dla wszystkich. I tu muszę przyznać, że w porównaniu z poprzednikiem czyli Nissanem Tino, miejsca jest tak samo dużo, a może nawet więcej. Do tego przepastny bagażnik, którego przestrzeń można powiększyć poprzez przesunięcie tylnych foteli w przód. W każdym razie każdy z podróżników tego wózka może się swobodnie przeciągnąć w każdym kierunku, choć jazda wcale nie męczy, więc nie ma takiej potrzeby.
~rifraf
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
Dobrze się do niego wsiada. Dużo miejsca z przodu i z tyłu na nogi jak oraz nad głowami (mój wzrost to 188 cm). Na przednie fotele nie narzekam. Jednak tylne są krótkie i twarde na dłuższe trasy. Na plus możliwość przesuwania tylnej kanapy.
~navigatus
XL 1.8 TSI 160KM 118kW
Z przodu - Dużo miejsca fotele sportowe, trochę za ciasne, trzeba dokładnie na środku usiąść. Regulacja w pionie, poziomie oraz lendzwiowe podparcie. Z tyłu - kanapa przesuwana przód tył o 18 cm, dużo miejsca na nogi, niestety oparcia nie regulowane.
~butrus
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Rewelacyjnie duzo miejsca, az bylem zdziwiony. Bardzo wygodnie sie wsiada. Generalnie miejsca wiecej niz w osobowkach , a z tylu więcej niz np. W jeepie Grand Cherokee z 2004. To jeden z najwiekszych plusow tego auta. Bardzo wygodne.
~Kra
XL 1.6 Mpi 102KM 75kW
Fenomenalnie duzo przestrzeni w kazda strone. Altea XL ma przesuwalna tylna kanape (no i dzielona). Przestrzen kabiny mozna zatem rodmuchac kosztem bakaznika, lub zmniejszyc w razie potrzeby, w celu zwiekszenia powierzchni bagazowej.
~madamat7
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Bardzo dobra pozycja za kierownicą. Wygodne fotele, łatwo się wsiada i wysiada bo fotele są wyżej niż standardowych pojazdach. Fajne rozwiązanie w bagażniku z podwujną podłogą (nie wszystkie to mają).
~Krzysztof
XL 1.2 TSI 105KM 77kW
No tutaj przestrzeni i z przodu i z tyło jest aż nadto. Siedzenia kierowcy i pasażera regulowanie w kliku poziomach można odnaleźć najlepsze dla siebie miejsce. Z tyłu nasze dzieci nie narzekają.
~antek
XL 1.4 TSI 125KM 92kW
Konkurenci mają sporo do zrobienia - sczególnie na tylnej kanapie. W klasie kompakt/VAN uważam że jest najprzestronnniejszy. Za wysokim kierowcą może siedzieć bez skrępowania wysoka osoba.
~Grzegorz
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Naprawdę bardzo dużo miejsca, my akurat mieliśmy z tyłu 2 duże dziecięce foteliki RWF (tyłem do kierunku jazdy) i ładnie się mieściły. No i bagażnik bardzo pojemny.
~MEDU S.A.
XL 1.4 TSI 125KM 92kW
Jak na rozmiary auta brak negatywnych uwag. Szkoda, że SEAT nie przewidział dodatkowych "pokutnych" 2-óch miejsc. Na pewno podniosłoby to funkcjonalność auta.
Seat Altea XL