Lista ocen Seat Altea XL (70) - Silnik

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~X-T
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
W sumie byłem zdecydowany na zakup wersji XL. Wszystko idealne dla moich potrzeb. Duże i ustawne wnętrze, spory bagażnik choć może samo wykończenie środka auta dość toporne. Niestety silnik 2.0 TDI kładzie się śmierdzącą kupą na ten całkiem fajny samochód. Nieczuły na przestrogi znajomego taksówkarza, że TDI to nie jest szczyt techniki, optymistycznie nastawiony zamówiłem sobie jazdę próbną. No i pełna bardacha….. Ten silnik jest ok.,...
~Adam
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Tdi z dpf (kod silnika bls) który nie sprawia problemu.Przebieg niby 315tys.km czego sam zrobilem 80tys.Wszystkie naprawy na bierzaco i dobry olej co 15 tys km.Niedawno padły usczelniacze na skrzyni,sle dało sie to nsprawic rozsądnym kosztem.Auto pali mało,bez problemu na trasie spokojnie jadac mozna zejsc ponizej 5l. Szybka jazda autostrada to juz okolo 7 l,gdyz brakuje 6 biegu.Dobrze radzi sobie z przyczepką.Nie gnije.Zawieszenie bardzo...
~Cross
XL 1.2 TSI 105KM 77kW
Mimo wielkiej niepewności co do mocy (105 KM)przy małej pojemności 1,2 dm3 i obawy o elastyczność, jestem miło zaskoczony. Oczywiście zakup pojazdu poprzedziłem jazdami próbnymi, ale pełen obraz objawił się gdy zaistniała możliwość dłuższego użytkowania własnego samochodu. Muszę przyznać, że jest nieźle. Silniczek od "kosiarki" - maleństwo, ale z charakterem, pracuje cichutko i daje sobie radę z tym nieco ciężkim nadwoziem...
~navigatus
XL 1.8 TSI 160KM 118kW
Czasem auto bez żadnej przyczyny traci moc na 2 biegu, w czasie jazdy na nierównej nawierzchni, jak by odcięło paliwo na 1.5 sek. W gęstym ruchu miejskim spalanie wzrasta do 24/100. Na postoju spalanie 0.8lt/h. Od 5 gigu zaczyna się oszczędna jazda, wiec na gęsty ruch miejski to nie jest najlepszy silnik, ale na trasę i owszem sama przyjemność, czuć moc i spalanie nie jest takie wysokie.
~KM
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
Mocny silnik gwarantujący bezpieczeństwo w czasie wyprzedzania. Nic nie wiem o awaryjności ponieważ samochód ma dopiero 40000 tys. Silnik wymaga uzupełniania oleju silnikowego (producent podaje normę do 0.5l na 1000 km - ja mam średnio ok 0.7l na około 8000 km. Jest to dla mnie zaskoczeniem: Toledo 1.9 TDI 2003r. po przejechaniu 230000 tys nie wie co to jest dolewka oleju silnikowego!!!)
~Arni35
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
Silnik 2.0tdi bmm to jakieś nieporozumienie. Moc silnika sprawnego jest nie wystarczająca do napędu tego auta z kpl pasażerów. Przy przebiegu 270 tyś km stuki w silniku, diagnoza w serwisie uszkodzenie mechaniczne wałka rozrządu panewek i bóg wie czego jeszcze. Silnik RIP. Koszt naprawy 4000Pln.
~Piotrek
XL 1.8 TSI 160KM 118kW
Silnik bardzo dobrze napędza auto 160 koni w turbo benzynie musi w koncu przekładać sie na przyspieszenie. Uwaga na xl przed 2011 rokiem tak jak moja przy przebiegu 120 tys łańcuch rozrządu do wymiany... U mnie w serwisie kosztowało to 1300 zł za to mam spokój... Jeśli chodzi o inne rzeczy bez zastrzeżeń?
~antek
XL 1.4 TSI 125KM 92kW
Elastyczność bardzo dobra. Cichy, odpowiednio przyspiesza, nie odczuwa się potrzeby większej mocy silnika. W porównaniu do TDI 105KM jest dużo płynniejszy w przyspieszaniu i nie dudni, chociaż potrafi zrobić się głośny na wysokich obrotach. Praktycznie nie zauważa się turbodziury.
~Kra
XL 1.6 Mpi 102KM 75kW
Zastrzezenie: auto kupione w RFN i tam (dla mnie "tu") uzytkowane. Jest to Altea XL Stylance. Silnik jednak troche za slaby na tak duze auto. Szczegolnie przy duzych predkosciach (ponad 140) nie daje satysfakcji. Ale generalnie, przy normalnym uzytkowaniu nie mozna sie przyczepic.
Dziennik kosztów dla Seat Altea XL
6,9
10,1
~rifraf
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
Idealny dla tego samochodu. Mocy nie brakuje. Na razie nie mam z nim problemu. Oleju praktycznie nie dolewam między wymianami co 15 tyś. W zimę zapala od przekręcenia nawet przy -20. W zimie zapala najlepiej z wszystkich moich poprzedników ( Leon i Passat 1,9 TDI )
Seat Altea XL