Lista ocen Seat Ibiza III 1.9 TDi 101KM 74kW 2001-2008 (47) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~p.m10@wp.pl
Hatchback 1.9 TDi 101KM 74kW
Słabe. Słychać silnik, skrzynię i sprzęgło, zawieszenie, opony. Ale fabryczne radio samo się pogłaśnia przy większej prędkości :) więc producent to przewidział projektując auto. W tej klasie oszczędza się na wyciszeniu, ale za to auto jest lekkie. Można się przyzwyczaić do odgłosów. Trzeba tylko mieć dobre amortyzatory, sprężyny i gumy w zawieszeniu. Auto nie sprawia wrażenia klekota, raczej nowego auta, tyle, że głośnego. - weryfikacja po...
~ibizon
Hatchback 1.9 TDi 101KM 74kW
Na wolnych obrotach klekot diesla to nic dziwnego, jest trochę głośno ale to nic w porównaniu z tym co dzieje się w kabinie gdy przekroczymy 160Km/h i 3tys. obr./min. lub więcej (z tym silnikiem spokojnie dobija pod 200km/h) Ciężko słucha się radia, nie mówiąc o próbie rozmowy ;)
~Jaras1990
Hatchback 1.9 TDi 101KM 74kW
Nie dosc ze jest to 1.9tdi ktory do cichych nie nalezy to jeszcze ta wersja sport gdzie silnik jest odkryty a takze inne wyciszenia w aucie zostaly wycieta zeby masa byla mniejsza ;p, ale jak ktos lubi klekot ropniaka to mu sie spodoba ;p
~bartolcool@o2.pl
Hatchback 1.9 TDi 101KM 74kW
Tutaj chyba jedyny minus tego sympatycznego autka. O ile z ciekawym pomrukiem dochodzącym z pod maski można się oswoić, to podwozie i układ jezdny emitują zbyt dużo hałasu. Można było lepiej go wyciszyć, a tak tylko 3...
~CHÓBERT
Hatchback 1.9 TDi 101KM 74kW
W tej kwestii jest dużo do poprawienia. Oczywiście diesel zawsze pozostanie dieslem i klekotu się nie usunie, ale można było zadbać o lepsze wygłuszenie kabiny. Ten sam silnik w Audi A3 w środku jest prawie w ogóle nie słyszalny...
~slartibartfast@gazeta.pl
Hatchback 1.9 TDi 101KM 74kW
Jak na diesla, po prostu świetnie wygłuszony. Dość mocno słychać opony, ale w końcu sam wybierałem wzór bieżnika. Zawieszenie hałasuje dość mocno na nierównościach. Na parkingu słychać wspomaganie. Zupełnie jak z Robo-copa ;)
~baranek8i0
Hatchback 1.9 TDi 101KM 74kW
Pamiętajmy,że to auto z niskiej półki, silnik ładnie wyciszony lecz w trasie powyżej 120km/h i boczny wiatr,ma się wrażenie nie domkniętego tylnego okna, często słyszę na A2 jak z tyłu szumi.
~mentos
Hatchback 1.9 TDi 101KM 74kW
Wydaje mi się, że dobrze działa. Mam włączone cały czas radio to silnika praktycznie nie słyszę, jedynie powyżej 4000 obrotów, zdaje się słyszeć silnik. Ale to kwestia tego jak głośno jest radio nastawione.
~Patriko
Hatchback 1.9 TDi 101KM 74kW
Wyciszenie dobre. Do 120 jest na prawdę przyjemnie. Później już słychać dość mocno diesla i według mnie jest to męczące na dłuższej trasie. Da się wytrzymać, ale coś za coś :)
~Jahnzol
Hatchback 1.9 TDi 101KM 74kW
jak to TDI klekocze (ale już mniej bo to nowy typ pompowtryskiwaczy), muzykę też słychać dosyć na zewnątrz jak jest głośno ustawiona, a to u mnie zdarza się często :D