Lista ocen Seat Toledo II 1.9 TDI 110KM 81kW 1999-2004 (96) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 97 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~eRKaZet rafcio44108@o2.pl
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Skrzynia ma 5 biegów - mogłaby mieć sześć przełożeń, ale ta także wystarcza. Ma doskonale dobrane przełożenia do mocy silnika, na 3 biegu można jechać 120km/h, na 5 rozpędzać samochód od 40-50km/h aż do prędkości maksymalnych. Najwyższa prędkość, z jaką jechałem na 4 biegu to 160km/h, więc przełożenia są idealne. Co prawda przy wrzucaniu biegów czasami coś zgrzytnie, jednak jest to wina zbyt szybkiego, niedokładnego wrzucania poszczególnych...
~LuCeK
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
równiez mocna rzecz w tym samochodzie biegi wchodza gładko i pewnie ,czasami 1 ma opór ale niewielki wymieniłem olej w skrzyni(100zł) i jest malina:)w wersji 110 km taka jak moja nie ma 6-stki skrzyni toche to komplikuje sprawe przy predkosci ok. 200km/h wtedy jest głośno ,polecam wersje 130 albo 150 konną to sa prawdziwi sportowcy i maja seryjnie montowana 6-stke skrzynie.chodza plotki ze stara 5-tka jest lepsza od szóstki ale moim zdaniem...
~kokokoko
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
skrzynię oceniam także na doskonale. a to dlatego że jak na przebieg 420 tys pracuje wyśmienicie. wszystkie biegi wchodzą zapadkowo a lewarek pracuje bardzo lekko. drogi miedzy biegami może nie są najkrótsze ale to nie jest sportowy samochód. jak już wskoczy bieg to lewarek jest sztywny i nie czuć na nim wibracji oraz wyczuwalnego ruchu pod obciążeniem. niektórzy piszą że przydałby się szósty bieg. myślę że nie potrzebnie bo przełożenia byłyby...
~siwas
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Dobrze, oczywiście przydał by się 6 bieg. Teraz przy 289 000 czasami lubi oprzeć się 1 (prawdopodobnie przez dwumasę). Sprzęgło - no niestety dwumasa, teraz lubi zapiszczeć przy ruszaniu i drżący pedał sprzęgła. Słowo na niedzielę od 3 mechaników - \"Nie róbmy teraz - niech się rozleci\". Nie wiem jak to traktować :)
~Murzyn
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Absolutna perfekcja, najwiekszy atut tego samochodu . Przełożenia wchodza tak gładko i lekko że to poezja. Tylko 5 biegów, tyle że na autostradzie jakoś wystarczają. Poza dwumasem praktycznie niezniszczalna.Biegi zawsze wchodzą czy to ciepło czy zimno nigdy sie z nią nie szarpiemy.
~Jychu
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Skrzynia biegów jest na 5-, wszystkie biegi wchodzą płynnie, lecz czasami dynamicznie wkładana trójka może przychaczyć. Skrzynia pozwala na wykorzystanie silnika, co jest sukcesem. brakuje nieco 6 biegu, ale przecież nie można mieć wszystkiego.... Ogólnie następny plus dla Seata.
~WOLF69-TCP
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Jak to w dizelku, nie wymagajmy blyskawicznych przelozen, ale biegi wchodzą lagodnie i do celu. Ja nie nazekam. Przelozenia sa w miare krotkie. Skrzynia jest bardzo elastyczna dzieki wysokiemu momentowi obrotowemu i sporej mocy. Dla mnie ok.
~Kantare
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Fajnie lekko wchodzą biegi. U mnie pojawił się problem z trójką. Jak się szybko wpina bieg potrfi zgrzytnąć. Chyba dość podatna na wycieki bo przy kupnie kilka sztuk obejrzałem wszystkie ciekły.
~bry232322322
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Nie jest źle, ale miałem problem z "wchodzeniem" jedynki i wstecznego na zimnym silniku. Nie mam pojęcia co to było, najważniejsze że nie przeszkadzało zbyt dotkliwie w czasie jazdy.

Usterki Seat Toledo II

Seat Toledo II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Piotr
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Gdy kupiłem to auto, skrzynia chodziła poprawnie, aczkolwiek czegoś mi do szczęścia brakowało. Po wymianie oleju w skrzyni - biegi wchodzą dość lekko, nie ma zgrzytów, nic nie szarpie.